Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Вихід у відставку за віком

16.12.2016
Я працюючий суддя. У 2015р. мені призначена пенсія за Законом "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування". У січні 2017р. мені виполниться 62р. , маю 15років стажу роботи на посаді судді. Чи маю я право на відставку при досягненні пенсійного віку та перехід на пенсію або щомісячне довічне грошове утримання у відповідності з Законом "Про судоустрій та статус суддів"?

Олександр.
  • Олександр
    більше місяця назад
    Уточніть,будь ласка, яка пенсія буде мені призначена в разі виходу на пенсію маючи 15 років стажу судді та 5,2 роки державної служби, чи залишиться на рівні нарахованому за Законом "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування".

    Олександр

Прийняті відповіді

19.01.2017
Доброго дня.
Судді у відставція, які досягли вказаного віку мають право на призначення, за їх особистим вибором (частина 1 статті 138 Закону "Про судоустрій і статус суддів"):
· або пенсії, на умовах, передбачених статтею 37 Закону "Про державну службу"
· або щомісячного довічного грошового утримання.
Суддя у відставці, який не досяг пенсійного віку, має право на отримання щомісячного довічного грошового утримання.
Вийти у відставку має право лише суддя, який має стаж роботи на посаді судді не менше двадцяти років.
  • Олександр
    більше місяця назад
    Дякую! Але я ніяк не можу отримати конкретної відповіді на яку пенсію я можу розраховувати маючи лише 15 років суддівського стажу (недостатньо для виходу у відставку) та 20 років стажу прирівняного до стажу державної служби (робота у суді). Навіть працюючи до 65 років я не набуду права на вихід у відставку. Виходить ,що у мене залишиться пенсія 3000 грн. призначена у 2010р. за загальним законом?Який є справедливий вихід з даної ситуації?
  • Pensia.ua
    більше місяця назад
    Доброго дня.
    Так, на довічне грошове утримання ви матимете право тільки через п'ять років. За новим законом "Про державну службу" теж немає права. Отже, на данний момент ви маєте право лише на перерахунок пенсії як працюючий пенсіонер.
Відповідь згорнута Показати

Рубрики

Експерти

Pensia.ua
Pensia.ua
Рейтинг: 1189
Лариса
Лариса
Рейтинг: 2
Всі експерти