Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Переведення вперше з пенсії по інвалідності в розмірі за віком на пенсію за віком

03.03.2016
Добрий день. Я 11.03.1956 р.н. В січні 2006 р. почав отримувати пенсію по 3-й гр. інв. (при стажі 25 р.) і далі працювати. З 06.06.2011 р. як непрацюючий з цього часу "перейшов" на пенсію по інв. в розмірі пенсії за віком (при стажі 35р., Кс=0,477; Кз=1,18). В заяві писав : " Прошу ПРИЗНАЧИТИ пенсію по інв. в розмірі за віком згідно..." Але середню зарплату по Україні ПФУ взяло за 2007 р. (1197,91 грн.). 22.06.2011 р. мені встановлена 2-а гр.інв. (по ній ніяких звернень по перерахунках не робив). Зараз пенсія розрахункова 662 грн. Отримую: 1074+66,21(за стаж понаднорм.)+100 (Януковича з 1.05.2012)=1240,21 грн. Будь ласка, допоможіть дізнатися, що можу отримувати з 12.03.2016р. при переведені вперше на пенсію за віком і на яких підставах. За який рік ПФУ візьме середню з/п. Чи може ще чекати на зміну закону, чи перейти по 2-й групі, чи втрачається при цьому 100 грн.(від 05.2012р.). Дякую.

Прийняті відповіді

10.03.2016
Доброго дня.
Відповідно до пункту 4 статті 42 Закону України "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування", у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія.
За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.
У разі якщо застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менш як 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії проводиться не раніше ніж через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу після її призначення (попереднього перерахунку) та заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.
Якщо пенсіонер, який продовжував працювати, набув стажу, достатнього для обчислення пенсії відповідно до частини першої статті 28 цього Закону, за його заявою проводиться відповідний перерахунок пенсії незалежно від того, скільки часу минуло після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, з урахуванням заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.
Обчислення страхового стажу, який дає право на перерахунок пенсії відповідно до цієї статті, здійснюється не раніше дня, що настає за днем, по який обчислено страховий стаж під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.
Дія цієї частини не поширюється на пенсіонерів, яким призначено пенсію за вислугу років на умовах, передбачених Законом України "Про пенсійне забезпечення", та які не досягли віку, встановленого статтею 26 цього Закону.
Згідно пункту 3 статті 45 Закону України "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування", переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.
При переведенні з одного виду пенсії на інший за бажанням особи може враховуватися заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.
Якщо особа після призначення пенсії по інвалідності продовжувала працювати та набула не менш як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі, при переведенні вперше з пенсії по інвалідності на пенсію за віком застосовується середня заробітна плата (дохід), визначена частиною другою статті 40 цього Закону для призначення пенсії.
Також, зазначаємо, що переході з одного виду пенсії на інший, згадані Вами 100 гривень втрачаються.
Відповідь згорнута Показати

Рубрики

Експерти

Pensia.ua
Pensia.ua
Рейтинг: 1287
Лариса
Лариса
Рейтинг: 2
Всі експерти