Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Перехід на інший вид пенсії

30.11.2016
Добрий день! Я інвалід 2 групи, отримаю пенсію за інвалідністтю.
Прийшов час переходу до пенсії за віком. Як змінеться сума моєї пенсії якщо я перейду до пенсії за віком? Чи вигідно буде перейти?
На даний час розмір пенсії складає 2557,67 грн, де (по даним ПФ):
-2331,37 грн - размір пенсии за віком;
-246,74 грн - доплата за понаднормативний стаж 26 років (949*26%);
-2320,30 грн (2331,74грн. +246,74грн)х90% -розмір пенсії по 2 групі інвалідності;
-58,01 грн – підвіщення по ст.42;
-179,36 грн. – ідексація пенсії.
Дякую за відповідь. Ігор Миколайович.
Відповіді
 • Прийняті відповіді

  30.11.2016
  Доброго дня.
  Під час переведення з одного виду пенсії на інший за бажанням особи може бути враховано заробітну плату (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року, або за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв і за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року), із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який було враховано під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.
  Якщо особа після призначення пенсії по інвалідності продовжувала працювати й набула не менш як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі, у разі переведення вперше з пенсії по інвалідності на пенсію за віком застосовують середню заробітну плату (дохід), визначену в частині другій статті 40 зазначеного закону для призначення пенсії (за три роки, що передують року звернення щодо призначення пенсії за віком).
  Отже, показник середньої заробітної плати (доходу) за три попередні роки застосовують під час переведення лише з пенсії по інвалідності на пенсію за віком (і то, якщо її призначають уперше) і за наявності в особи 24 місяців страхового стажу, який вона набула після призначення (попереднього перерахунку) пенсії по інвалідності незалежно від перерв у роботі.
  Тобто, якщо ви продовжували працювати після призначення пенсії по інвалідності мінімум два роки, однозначно вам буде вигідно переходити на пенсію за віком, якщо ж ні, то тут вже потрібно порахувати і подивитись вигідно чи ні, це може зробити спеціаліст Пенсійного фонду (наш калькулятор не робить перерахунок пенсії).
  Відповідь згорнута Показати

Рубрики

Експерти

Pensia.ua
Pensia.ua
Рейтинг: 1288
Лариса
Лариса
Рейтинг: 2
Всі експерти