Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

індексація пенсії

10.01.2017
Я вийшла на пенсію 2009 р. Моя пенсія була більшою,ніж пенсія моєї мами яка вийшла на пенсію 1990 р. Внаслідок індексацій наших пенсій, у 2015 році наші пенсії зрівнялися. А з квітня 2016 року мамина пенсія стала більшою на 15грн, з грудня 2016 року - уже на 45 грн. Трудового стажу у мене набагато більше. Чому так опустили мою і так невелику пенсію? Чекаю вашої фахової допомоги. Дякую!

Прийняті відповіді

11.01.2017
Доброго дня.
Для того, щоб відповісти на ваше питання, потрібно знати деталі (складові) ваших пенсійних справ. Можна лише припустити, що у вас такий випадок:
З 1 грудня 2016 року у зв’язку з внесенням змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» органами Пенсійного фонду України проведено перерахунок складових пенсійних виплат, які базуються на розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність: мінімальної пенсії за віком, доплати за понаднормовий стаж, підвищення, надбавок, доплат.
Відповідно до пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 №1078 (далі – Порядок), у разі коли грошовий дохід з урахуванням суми підвищення менше суми грошового доходу з урахуванням індексації до його підвищення, у базовому місяці сума загального доходу визначається з таким розрахунком, щоб сума грошового доходу з урахуванням індексації не перевищувала загального доходу до його підвищення.
Таким чином, у випадках, коли після перерахунку пенсії з 01.12.2016 розмір підвищення пенсії не перевищив суму індексації, різниця між розміром індексації та сумою підвищення фіксується у складі пенсійної виплати.
Розмір Вашого підвищення пенсії, очевидно, не перевищив суму індексації. Різниця між розміром індексації та сумою підвищення зафіксована у складі пенсійної виплати. Таким чином, розмір Вашої пенсійної виплати з 01.12.2016 не змінився.
Відповідь згорнута Показати

Рубрики

Експерти

Pensia.ua
Pensia.ua
Рейтинг: 1288
Лариса
Лариса
Рейтинг: 2
Всі експерти