Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Калькулятор
недержавної пенсії

Основні механізми оподаткування пенсій: роз'яснює Мінфін

  • 25 лютого 2015 12:40
  • 25997
  • Версія для друку
  •  
Основні механізми оподаткування пенсій: роз'яснює Мінфін

Міністр фінансів Наталія Яресько розповіла про основні механізми оподаткування пенсій українців та роз’яснила, які саме категорії пенсіонерів підпадають під оподаткування за ставкою у 15%

Міністр фінансів України Наталія Яресько розповіла про основні механізми оподаткування пенсій українців та роз’яснила, які саме категорії пенсіонерів підпадають під оподаткування за ставкою у 15%.

Перш за все, Міністр фінансів зауважила, що вищезазначений податок не є новацією, і пенсії оподатковувалися і раніше.

«Ми знизили поріг для оподаткування пенсій із 10 тис грн. до трьох мінімальних заробітних плат, це приблизно 3 тис. 654 грн. на сьогоднішній день. Так, оподатковується не вся пенсія, а лише сума, яка перевищує 3 тис. 654 грн. Тобто, якщо пенсія становить 4 тис. грн., то за ставкою у 15% оподатковується лише різниця між 4 тис. грн. та 3 тис 654 грн.», – роз’яснила на простому прикладі Наталія Яресько.  

Зі слів Міністра фінансів України, цей податок торкнеться менше, ніж 4% пенсіонерів.

«Відтак середня пенсія на сьогодні складає близько 1 тис. 300 грн. Додатково до цього подумайте про справедливість. У нас середня оподаткована зарплата, – приблизно 3 тис. 500 грн. Середня зарплата в освітній сфері –   2 тис. 700 грн.,  у сфері охорони здоров’я  –  2 тис. 400 грн., – наголосила Міністр. –  Таким кроком ми мали намір не нав’язати податок на малозабезпечені верстви населення, а оподаткувати ті спецпенсії, які отримують колишні чиновники, колишні судді,  колишні міліціонери», –  зазначила вона.

Окрім того, завдяки зменшенню суми таких спеціальних пенсій до держбюджету закладено додатковий ресурс у розмірі близько 250 млн. грн.

Міністр фінансів України зауважила, що оподаткування пенсій – це практика в країн Європи та інших країн Західного світу: «Є різні системи пенсій, є деякі окремі системи, які не оподатковані, але в цілому це європейський стандарт, і ми наближаємось до цього».

Джерело:Міністерство фінансів України

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)

Рубрики