Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Калькулятор
недержавної пенсії

Пенсійники Рівненщини обговорили шляхи реалізації пріоритетних завдань у 2015 році

  • 29 січня 2015 17:13
  • 19298
  • Версія для друку
  •  
Пенсійники Рівненщини обговорили шляхи реалізації пріоритетних завдань у 2015 році

28 січня під головуванням начальника головного управління Пенсійного фонду в Рівненській області Василя Петняка відбулося розширене засідання колегії.

У її роботі, окрім начальників структурних підрозділів головного та територіальних управлінь, взяли участь заступник голови облпрофради Марія Рожко, в.о. директора облуправління ВАТ «Державний ощадний банк України» Руслан Прокопчук, заступник директора облдирекції «Укрпошта» Любов Бунь. Обговорено підсумки роботи у минулому році та шляхи реалізації пріоритетних завдань на 2015 рік щодо питань пенсійного забезпечення.

У доповіді перший заступник начальника головного управління Василь Пасічник на тлі останніх вимог детально проаналізував досягнуті результати та допущені прорахунки. Зазначив, що у 2014 році в області забезпечено своєчасну виплату пенсій 311 тис. осіб, зростання середнього розміру пенсій до 1375 грн., нарощення надходження власних коштів на 23 відсотка. Більше половини управлінь Фонду домоглися повного погашення недоїмки зі сплати страхових внесків економічно активними підприємствами.


Водночас, найбільш вагомим кроком у роботі управлінь, який потрібно надалі розширювати, стало поліпшення якості обслуговування громадян, пришвидшення процесу призначення пенсій та розвиток дистанційних форм надання послуг і консультацій. Нині в усіх управліннях Фонду області громадські приймальні діють за принципом «єдиного вікна» та проводяться щотижневі виїзні «мобільні соціальні офіси», а на обласному рівні започатковані щомісячні інтерактивні конференції, де громадяни, насамперед, з особливими проблемами мають можливість дистанційно отримувати послуги від спеціалістів Фонду в реальному часі. Більш цілеспрямованою і доступною є роз'яснювальна робота на пенсійну тематику через ЗМІ, веб-портал Пенсійного фонду та Інформаційну сторінку головного управління Фонду в області, також безпосередньо в трудових колективах та за місцем проживання. Загалом, у 2014 році цими формами було охоплено понад 480 тисяч мешканців Рівненщини, а це дозволило зменшити кількість письмових звернень майже на 20 відсотків, у тому числі, повторних – на половину.

На засіданні колегії рекомендовано продовжити налагоджену роботу та пошук нових форм оперативного вирішення питань пенсійного забезпечення вимушених переселенців з Донбасу та Криму. На сьогодні 901 така особа з 1014, які звернулися до управлінь Фонду в області, уже отримує пенсії, решті вони будуть виплачені в найближчий час.


Підсумовуючи розгляд винесених на колегію питань начальник головного управління Василь Петняк зупинився на пріоритетних напрямках роботи управлінь Фонду у 2015 році – налагодженні тісної співпраці з органами місцевої влади, підрозділами державної фіскальної служби у забезпеченні виконання планових показників надходження власних коштів, погашенні боргів, організації інформаційно-роз'яснювальної роботи щодо змін в податковому й пенсійному законодавстві, а також поширення застосування в роботі з людьми інформаційних технологій та нових стандартів.

За матеріалами: Пенсійний фонд України

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)

Рубрики