Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Оформлення субсидій сьогодні, дозволить заощадити сімейні видатки на оплату ЖКП завтра - Мінсоцполітики

  • 27 січня 2015 15:08
  • 4555
  • Версія для друку
  •  
Оформлення субсидій сьогодні, дозволить заощадити сімейні видатки на оплату ЖКП завтра - Мінсоцполітики

Чим більше людей прийде оформляти субсидії сьогодні, тим більше людей зможуть заощадити сімейні видатки на оплату комунальних послуг.

Адже якщо людина звернеться один раз за отриманням субсидії, надалі їй не потрібно буде приходити до органів соціального захисту населення для нового оформлення субсидії. На цьому наголосив заступник Міністра соціальної політики Віталій Мущинін на брифінгу в Будинку Уряду 27 січня 2015 року.

«Звертаюся до всіх громадян: важливо оформити субсидії вже сьогодні. Це забезпечить стабільність ваших витрат на оплату житлово-комунальних послуг незалежно від зміни їх цін та тарифів. У разі зміни тарифів не потрібно буде звертатися до управлінь соціального захисту - платежі будуть перераховані в автоматичному режимі, а родина сплачуватиме сталий розмір обов'язкового відсотку своїх доходів», - заявив заступник Міністра.

Він наголосив, що основним засобом соціального захисту громадян при оплаті житлово-комунальних послуг залишається Програма житлових субсидій. «В Україні досі існують чисельні пільги з оплати комунальних послуг, які диференціюються від 100% до 25% знижки з оплати житлово-комунальних послуг, і надаються без урахування майнового стану сімей і наше завдання зробити Програму житлових субсидій, яка побудована на адресних засадах більш привабливою ніж пільгові знижки», - підкреслив чиновник.


За словами Віталія Мущиніна, сьогодні близько 4,7 млн. сімей користуються у тій чи іншій мірі пільгами з оплати комунальних послуг.

Так, для підтримки сімей із низькими доходами при оплаті житлово-комунальних послуг у зв'язку з підвищенням цін і тарифів Урядом прийнято рішення щодо удосконалення порядку призначення житлових субсидій, який передбачає новий механізм розрахунку обов'язкового відсотка платежу (розраховується індивідуально для кожної сім'ї і залежить виключно від доходів). Також встановлено соціальну норму житла та соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами, що дозволить громадянам сплачувати за послуги відповідно до фактичних обсягів споживання кожного виду послуг, а державі, відповідно, забезпечувати соціальну підтримку на оплату реальних обсягів споживання цих послуг.

Для призначення субсидії громадянам необхідно надати органу соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання заяву, декларацію про доходи та майновий стан та довідки про доходи. Зазначені документи можуть бути надіслані поштою органу соціального захисту населення за місцем реєстрації заявника. Інші відомості, що необхідні для призначення житлових субсидій (про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами) надають організації, які надають ці послуги, на запит органів праці та соціального захисту населення.


Оскільки субсидія призначатиметься, виходячи із соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами, перерахунок її розміру за фактичними обсягами споживання послуг не здійснюватиметься.

Це значно спрощує процедуру призначення житлової субсидії. Крім цього, такий підхід стимулюватиме отримувачів субсидій до енергозбереження, оскільки сума субсидії, яку органами соціального захисту населення перераховано на рахунки надавачів комунальних послуг, внаслідок економного споживання послуг (менше нормативів) зараховуватиметься як плата за послуги на наступний розрахунковий період.

«У грудні 2014 року субсидії на оплату житлово-комунальних послуг отримувало 1,095 млн. сімей. При цьому середній розмір призначених у грудні 2014 року субсидій становив 335,3 гривень».


У Міністерстві соціальної політики сподіваються, що у спрощений порядок призначення житлових субсидій дозволить залучити до цієї програми більше сімей.

Крім того, підкреслив заступник Міністра, з 1 липня 2014 року діє програма компенсації додаткових витрат на оплату комунальних послуг у зв'язку з підвищення цін і тарифів. За попередніми розрахунками, право на отримання компенсації має понад 3 млн. сімей (25% загальної чисельності сімей в Україні).

Проте, за оперативною інформацією станом на 16 січня до органи соціального захисту населення призначили компенсацію лише 12 тис. сімей» - підкреслив Віталій Мущинін.

Щодо незначної кількості звернень за призначенням субсидій, то слід врахувати зміни, що відбулися у Програмі житлових субсидій, якими передбачено зменшення відсотку платежу за послуги саме для сімей із низькими доходами.

Враховуючи зазначене, значна чисельність сімей, які за рівнем доходів мають право на компенсацію, звертаються щодо отримання житлової субсидії, яка при цьому, на відміну від компенсації, надається на весь набір житлово-комунальних послуг (компенсація надається лише на 3 види послуг - централізоване опалення, гаряче водопостачання та газопостачання).

 За матеріалами: Мінсоцполітики

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)