Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Зміни до пенсійного законодавства - на вістрі суспільної уваги

  • 20 січня 2015 14:46
  • 51046
  • Версія для друку
  •  
Зміни до пенсійного законодавства - на вістрі суспільної уваги

Заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області Наталія Корнійчук провела прес-конференцiю для засобів масової інформації Дніпропетровської області в Інформацiйному агентствi «Мост Днепр».

Йшлося про зміни до пенсійного законодавства у зв'язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України», який набув чинності з 1 січня 2015 року.

Наголошувалося, що з 1 січня 2015 року для обчислення розміру пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) відповідно до законів України "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про статус народного депутата України", "Про судоустрій і статус суддів" за заявами про їх призначення або перерахунок, прийнятими після цієї дати, зменшено відсоток від заробітної плати з 70 до 60.

У 2015 році не призначаються пенсії за півтора року до досягнення пенсійного віку особам, яких звільнено з роботи у зв'язку з невідповідністю займаній посаді за станом здоров'я та у зв'язку з звільненням за скороченням штату або ліквідацією підприємства. Виплата раніше призначених пенсій триватиме.
З 01.01.2015 знижено поріг для оподаткування пенсій з 10 тис. грн до трьох мінімальних заробітних плат (на сьогодні це 3654 грн). Оподатковується не вся пенсія, а лише сума перевищення понад 3654 грн. У Дніпропетровській області лише 5% пенсіонерів одержують пенсії в розмірі понад три мінімальні заробітні плати. Середня пенсія в області становить 1720,85 грн.

Як показало спілкування із журналістами друкованих ЗМІ і телебачення, пенсійна тема була й залишається на вістрі суспільної уваги. Представники преси поставили низку запитань, які хвилюють мешканців Дніпропетровщини, на які фахівець надала вичерпні відповіді.

За матеріалами: Пенсійний фонд України

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)