Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Про зміни в пенсійному законодавстві - в ефірі радіостанції "Буковина"

  • 13 січня 2015 10:48
  • 18442
  • Версія для друку
  •  
Про зміни в пенсійному законодавстві - в ефірі радіостанції "Буковина"

Про зміни в пенсійному законодавстві, які наберуть чинності протягом 2015 року, в прямому ефірі Чернівецького обласного радіо «Буковина» розповів начальник головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області Михайло Романів.

Очільник органів Фонду привернув увагу слухачів до змін у законодавстві України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці. Наголосив на змінах розмірів ставок єдиного внеску з метою легалізації зайнятості населення, виведення заробітних плат із тіні.

Обговорювалися також зміни, що стосуються обчислення спеціальних пенсій. Відповідно до законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про статус народного депутата України», «Про судоустрій і статус суддів», «Про наукову та науково-технічну діяльність» за заявами про призначення або перерахунок пенсії, що надійшли починаючи з 1 січня 2015 року, пенсії обчислюються в розмірі 60 відсотків заробітної плати.

Ще одне нововведення у пенсійній системі - починаючи з 2015 року пенсії за півтора роки до досягнення пенсійного віку особам, вивільненим у зв'язку із скороченням штату та за станом здоров'я, не призначатимуться.

Відповідаючи на запитання радіослухачів щодо проведення індексації пенсійних виплат керівник пенсійного відомства області повідомив, що індексація грошових доходів населення буде здійснюватись в межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування на відповідний рік. ЇЇ порядок буде визначено відповідним нормативно-правовим актом Кабінету Міністрів України.

За матеріалами: Пенсійний фонд України

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)