Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Пенсійна тематика на навчанні безробітних

  • 05 січня 2015 11:07
  • 8919
  • Версія для друку
  •  
Пенсійна тематика на навчанні безробітних

Перший заступник та заступник начальника управління Пенсійного фонду в Острозькому районі, що на Рівненщині, Людмила Абрамович та Тетяна Опанасюк взяли участь у навчанні майбутніх підприємців, а нині безробітних, на базі міськрайонного центру зайнятості.

Розглядалися питання офіційного працевлаштування безробітних та набуття ними права на пенсійне забезпечення.

Представники управління Фонду розповіли присутнім про зміни в трудовому та пенсійному законодавстві на 2015 рік, порядок виходу на пенсію та обрахування страхового стажу, запровадження новітніх технологій в призначенні пенсій, прийомі громадян, зокрема за принципом «єдиного вікна» та «мобільного соціального офісу». Наголошувалося на тому, що починаючи з 1 січня 2016 року для призначення пенсій будуть використовувати виключно базу даних персоніфікованого обліку. Не залишилася поза увагою перспективи запровадження другого рівня пенсійного забезпечення – загальнообов'язкової накопичувальної системи.

Особливий акцент перший заступник начальника управління Фонду зробила на питаннях детінізації економіки, легалізації заробітної плати та зайнятості населення. Навела приклад, що завдяки проведеним в районі заходам лише за листопад минулого року вдалося виявити і залучити до сплати єдиного внеску більш, як півсотні найманих працівників та на 150 осіб зменшити кількість тих, хто виплачує заробітну плату менше мінімального розміру.

На 2015 рік на законодавчому рівні закріплено норми, що реально сприятимуть розвитку малого і середнього бізнесу, у тому числі, за рахунок легалізації заробітної плати. Скоротилася й ставка єдиного внеску, що дасть поштовх до збільшення розміру заробітної плати і надходження коштів від єдиного внеску до пенсійного бюджету та податків до місцевих бюджетів.

 За матеріалами: Пенсійний фонд України

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)