Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Реорганізація протезної галузі дозволить спрямувати додаткові кошти на виготовлення технічних засобів реабілітації

  • 16 вересня 2014 17:22
  • 3638
  • Версія для друку
  •  
Реорганізація протезної галузі дозволить спрямувати додаткові кошти на виготовлення технічних засобів реабілітації

Реорганізація протезної галузі покращить забезпечення громадян засобами технічної реабілітації та дозволить спрямувати додаткові кошти на виготовлення ТЗР. Про це заявив перший заступник Міністра соціальної політики України Віталій Мущинін під час зустрічі із колективом Хмельницького державного експериментального протезно-ортопедичного підприємства.

Віталій Мущинін відзначив високий рівень роботи підприємства, яке виготовляє протезно-ортопедичні вироби, ортопедичне взуття та вироби медичного призначення для потреб населення Хмельниччини, та запевнив, що держава продовжить вкладати кошти в розвиток галузі в цілому та цього підприємства зокрема. При цьому він додав, що реорганизація не призведе до скорочення робочих місць або обсягів виробництва на Хмельницькому ДЕПОП.

В рамках реорганізації Хмельницьке ДЕПОП буде приєднано до Вінницького казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства, однак персонал, виробничу та медичну базу буде збережено, а громадяни з обмеженими можливостями, що мешкають в області, і надалі матимуть змогу звертатися до Хмельницького підприємства по задоволення своїх потреб у технічних засобах реабілітації, наголосив перший заступник Міністра.

Додатково:

З метою підвищення ефективності роботи протезної галузі Мінсоцполітики розпочало процес її реорганізації, що відбувається шляхом укрупнення підприємств та приєднання менш потужних до більш потужних. Це дозволить скоротити витрати на адміністративний апарат, модернізувати управління галуззю та покращити якість продукції.

Зокрема, Тернопільське казенне експериментальне протезно-ортопедичне підприємство приєднається до Львівського КЕПОП, Житомирське державне експериментальне протезно-ортопедичне підприємство та державне підприємство Київський завод „Імпульс" - до Київського КЕПОП, тощо.

При цьому виробничий персонал скорочено не буде. Не зменшиться і мережа підприємств. Всі вони залишаться у державній власності.

Крім того, реорганізація галузі передбачає ліквідацію промислового об'єднання «Укрпротез», яке не задіяне у виробничому процесі виготовлення ТЗР, а виступає лише посередником з повноваженнями адміністратора. Такі заходи дозволять зменшити управлінські витрати на 10 млн. грн. на рік. Ці гроші будуть спрямовані як додатковий фінансовий ресурс на виготовлення ТЗР.

Процес реорганізації жодним чином не вплине на діючу систему забезпечення інвалідів технічними засобами реабілітації, однак сприятиме більш ефективній роботі галузі.

На сьогодні в Україні налічується 2,6 млн. громадян з обмеженими можливостями, для яких за рахунок державних коштів здійснюється виготовлення технічних засобів реабілітації. В Держбюджеті-2014 на забезпечення окремих категорій населення ТЗР передбачено 568,4 млн. грн.

За матеріалами: Міністерство соціальної політики України

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)