Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Калькулятор
недержавної пенсії

30 тисячам пенсіонерів з числа вимушених переселенців виплачено заборгованість по пенсіях за минулий період, яка виникла внаслідок зміни місця перебування

  • 19 вересня 2014 11:35
  • 44990
  • Версія для друку
  •  
30 тисячам пенсіонерів з числа вимушених переселенців виплачено заборгованість по пенсіях за минулий період, яка виникла внаслідок зміни місця перебування

За різними видами соціальної підтримки до органів соцзахисту населення звернулися понад 188 тисяч вимушених переселенців. З них 175 тисяч громадян зі східних областей та 13,5 тисяч - з АР Крим. Такі дані оголосив на брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі начальник управління організації соціального захисту постраждалих внаслідок надзвичайних ситуацій Мінсоцполітики Сергій Марущенко.

Понад 91 тисяча переселенців звернулася до відділень Пенсійного Фонду з питання переведення пенсійних справ за новим місцем проживання. 83,7 тисячам з них пенсії вже переведено. А майже 30 тисячам пенсіонерів виплачено заборгованість за минулий період, яка виникла внаслідок зміни місця перебування.

Майже 18 тисяч переселенців звернулися з питання призначення соціальної допомоги за новим місцем проживання. Понад 10 тисячам з них виплати призначено, а 5,3 тисячі громадян вже отримали належні їм кошти. Як зазначив директор Департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики Віталій Музиченко, всі звернення від переселенців розглядаються органами соцзахисту в оперативному порядку. Перелік необхідних документів для таких громадян скорочено.

Крім того, понад 21 тисяча родин вимушених переселенців, де виховуються 25,2 тисячі дітей, перебувають під опікою центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Їм надається уся необхідна допомога.

Окрему увагу Мінсоцполітики приділяє питанню працевлаштування громадян, що були змушені покинути свої домівки на Сході країни та в АР Крим. Як повідомила заступник начальника Управління організації обслуговування населення Державного центру зайнятості Валентина Плачинда, фахівці служб зайнятості здійснили вже понад 600 виїздів до місць тимчасового поселення переселенців, з них 93 - лише за останній тиждень.

Метою таких виїздів, що охопили вже понад 16 тисяч людей, є інформування про наявні вакансії та надання необхідних консультацій. Враховуючи, що значна частина переселенців з території проведення АТО не має при собі необхідного пакету документів, фахівці служб зайнятості пропонують таким громадянам вакансії, на які можна працевлаштуватися, наприклад, без трудової книжки (за сумісництвом або за договором цивільно-правового характеру).

Загалом, до центрів зайнятості звернулися близько 12 тисяч переселенців. З них понад 2 тисячам знайдено роботу.

За матеріалами: Міністерство соціальної політики України

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)

Рубрики