Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

На нараді в облдержадміністрації розглянуто питання погашення пенсійних боргів платниками Рівненщини

  • 01 вересня 2014 14:10
  • 10644
  • Версія для друку
  •  
На нараді в облдержадміністрації розглянуто питання погашення пенсійних боргів платниками Рівненщини

В кінці минулого тижня в Рівненській облдержадміністрації під головуванням першого заступника Юрія Приварського проведено нараду в режимі відеоконференцзв'язку за участю членів обласних та районних (міських) робочих груп з питань: легалізації виплат заробітної плати та зайнятості населення; погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

На нараді поряд з іншими питаннями обговорено завдання забезпечення збільшення надходжень до пенсійного бюджету, погашення боргів платниками та підвищення ефективності використання трудових ресурсів.

В інформації начальника головного управління Фонду Василя Петняка зазначалося, що в області за останні місяці намітилася позитивна тенденція до збільшення надходження власних коштів до пенсійного бюджету та зменшення боргів. За сім місяців поточного року власні надходження до Фонду склали 1,7 млрд. грн. або 105 відсотків до плану та зросли до відповідного періоду минулого року на 101 відсоток. Всіма управліннями в районах і містах області забезпечено виконання доведених завдань. Заборгованість платників по внесках зменшилася на 3,6 млн. грн., в тому числі зі сплати єдиного внеску (за виконавчими документами Фонду) – на 2,3 млн. грн. та страхових внесків – 1,3 млн. гривень. В більшій половині районів повністю ліквідовано недоїмку економічно-активними підприємствами, а всього її залишилося по області лише 2,3 млн. грн., з якої 1,5 млн. грн. (65,1%) припадає на одне підприємство ОКП «Міжнародний аеропорт «Рівне».

Водночас, звернуто увагу членів комісії, насамперед міста Рівного та Рівненського району, на те, що зростають борги з відшкодувань витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, не виконуються затверджені графіки погашення заборгованостей рядом економічно-активних платників, недостатні вживаються заходи щодо легалізації заробітної плати. Вказано також на основні причини, які вплинули на зменшення надходжень єдиного соціального внеску, і головну з них – це скорочення на окремих підприємствах чисельності працюючих та видатків на оплату праці.

За підсумками наради прийнято протокольне доручення, яким рекомендовано райдержадміністраціям, виконкомам рад міст обласного значення, управлінням Пенсійного фонду та органам державної фіскальної служби продовжити пошук додаткових ресурсів наповнення місцевого бюджетів та Пенсійного фонду, активізувати індивідуальну роботу з керівниками підприємств-боржників по погашенню заборгованості, виконкомам рад використати можливість зменшення боргів до Фонду підприємств комунальної форми власності за рахунок коштів місцевих бюджетів.

За матеріалами: Пенсійний фонд України

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)