Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Калькулятор
недержавної пенсії

Перерахунок для працюючих пенсіонерів проводитиметься автоматично

  • 02 квітня 2018 16:37
  • 22154
  • Версія для друку
  •  
Перерахунок для працюючих пенсіонерів проводитиметься автоматично

27 березня, відбулось засідання Громадської ради при Пенсійному фонді України. Учасники заходу заслухали та обговорили інформацію щодо підвищення розмірів пенсійних виплат у 2018 році шляхом проведення перерахунків відповідно до законодавчих змін, а також —  інформацію щодо комунікації Фонду з громадськістю.

Окрім того, голова Громадської ради Оксана Денісова прозвітувала про роботу Ради у 2017 році.

Про підвищення та перерахунок пенсій у поточному році присутніх поінформувала заступник Голови правління Пенсійного фонду України Ірина Ковпашко. Зокрема, вона детально зупинилась на перерахунку з 1 квітня цього року пенсій особам, які продовжують працювати після виходу на пенсію.

— Даний перерахунок стосується виключно тих, хто після виходу на пенсію продовжував працювати, набував страховий стаж, але свого часу не звернувся або поки що не звернувся до органів Фонду. Це — стандартний перерахунок, який проводився, починаючи з 1 січня 2004 року і був передбачений для працюючих пенсіонерів що два роки. Відмінність у тому, що якщо раніше такий перерахунок здійснювався лише за заявою людини, то тепер проводитиметься автоматично, незалежно від того – звернеться людина чи ні, — зазначила Ірина Ковпашко. 

Перерахунок стосуватиметься тих осіб, які станом на 1 березня 2018 року набули додаткового страхового стажу 24 місяці, або на цю дату пройшло не менше двох років після призначення чи попереднього перерахунку пенсії.

— Під час тестування обладнання, за допомогою якого здійснюватиметься перерахунок, ми побачили, що дійсно є чимало людей, які набували страховий стаж, але до нас не зверталися. Надалі такий перерахунок буде проводитись автоматично щороку 1 квітня, — сказала заступник Голови правління.

Окрім того, Ірина Ковпашко зупинилась на інформації щодо перерахунків пенсій, які відбудуться у другому півріччі цього року. Це пов’язано зі зміною рівня прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб з 1 липня та 1 грудня 2018 року. Зокрема, з 1 липня відбудеться перерахунок надбавки донорам. Також буде переглянуто максимальний розмір пенсії. Зараз він перебуває на рівні десяти прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність і становить 13 730 гривень.  З 1 липня 2018 року розмір прожиткового мінімуму становитиме 1435 грн, відповідно розмір максимальної пенсії буде збільшено до 14 350 грн. Даний перерахунок торкнеться близько 20 тисяч осіб.

Директор департаменту персоналу та адміністративного забезпечення Тетяна Усачова поінформувала присутніх про роботу фахівців органів Фонду щодо інформування громадськості з пенсійних питань. Зокрема протягом минулого року відбулось понад 14 тисяч виступів на телебаченні та радіо, на сторінках друкованих та онлайн-виданнях вийшло понад 60 тисяч коментарів керівництва та спеціалістів Фонду.  

— Щодо роботи з населенням, то найбільш поширеною формою є зустрічі у трудових колективах, з населенням та громадськими організаціями. Протягом минулого року таких зустрічей відбулось понад 50 тисяч. За нашими підрахунками завдяки такій роботі кількість поінформованих осіб склала 473 тисячі. Також на сьогодні в тестовому режимі запрацювала нова інформаційна сторінка Веб-порталу Пенсійного фонду, — зауважила Тетяна Усачова.  

Звітуючи про роботу Громадської ради, її голова Оксана Денісова зазначила, що протягом 2017 року відбулось три засідання Громадської ради, під час яких розглядалися актуальні питання зі сфери діяльності Пенсійного фонду.

Зокрема, члени Громадської ради  взяли участь у публічному представленні звіту про виконання бюджету Пенсійного фонду та публічному  звіті Голови правління за 2016 рік. Також — у робочій зустрічі представників Фонду з учасниками урядової громадської ініціативи “Разом проти корупції”, під час якої розглядалися питання оцінки корупційних ризиків  в органах Фонду. Окрім того, голова Громадської ради неодноразово надавала коментарі засобам масової інформації та брала участь у телеефірах стосовно пенсійної тематики.  

 Наприкінці засідання члени Громадської ради затвердили план заходів на 2018 рік.

Джерело: Пенсійний фонд України

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)

Рубрики