Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Калькулятор
недержавної пенсії

"Пенсія ніколи не була подарунком”, – заступник Голови правління Фонду Ірина Ковпашко

  • 23 березня 2018 11:11
  • 25205
  • Версія для друку
  •  
"Пенсія ніколи не була подарунком”, – заступник Голови правління Фонду Ірина Ковпашко

При спілкуванні із знімальною групою програми ТСН телеканалу “1+1” заступник Голови правління Пенсійного фонду України Ірина Ковпашко розповіла про поняття страхового стажу та наочно показала формулу розрахунку пенсії.

Особливу увагу заступник Голови правління Фонду приділила роз’ясненню від чого залежить пенсія: скільки людина працювала (стаж), скільки заробляла (заробітна плата) і скільки відрахувань надійшло до солідарної системи (страхові внески).

– Страховий стаж впливає як на вік, в якому людина виходить на пенсію, так і на розмір самої пенсії. Для набуття страхового стажу треба працювати офіційно. Працювати не лише легально, а й гарно. Адже гарна праця передбачає велику заробітну плату і великі відрахування з неї, – наголосила Ірина Ковпашко.

Також, заступник Голови правління Фонду роз’яснила особливості укладання договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Всі, хто працює в Україні офіційно і за них сплачуються страхові внески, або ті, хто працює за кордоном та уклали договір добровільного страхування, є застрахованими особами. Кожні два роки працюючі пенсіонери мають право на перерахунок своєї пенсії. Такі перерахунки проводяться з 2006 року за зверненням громадян.

– Доцільність врахування або стажу, або стажу та заробітної плати при перерахунку пенсій працюючим визначають фахівці Пенсійного фонду України. Таке рішення приймається виключно на тому, що краще для людини. З реформою вперше з квітня такі перерахунки буде проведено автоматично без звернення людини до Фонду за всі невраховані періоди з 2006 року. Пенсійний фонд України володіє унікальною базою (Реєстром застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування), яка дає можливість отримати всі дані про людину, не вимагаючи ніяких додаткових довідок і зайвих документів, – пояснила заступник Голови правління Фонду.

Наприкінці Ірина Ковпашко зазначила: “Найближчі зміни, над якими ми працюємо, це перерахунок пенсій військовослужбовцям. Ми будемо враховувати довідки щодо грошового забезпечення. Чому будемо? Тому що розмір грошового забезпечення визначає не Пенсійний фонд, а силові відомства”.

Джерело: Пенсійний фонд України

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)

Рубрики