Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Калькулятор
недержавної пенсії

КС визнав неконституційним оподаткування пенсій

  • 03 березня 2018 11:34
  • 6744
  • Версія для друку
  •  
КС визнав неконституційним оподаткування пенсій

27 лютого КС розглянув конституційне подання 48 депутатів Верховної Ради щодо відповідності Конституції положень абзаців 12, 14 пункту 32 розділу I закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи "і подання Верховного Суду щодо конституційності положення абзацу 1 підпункту 164.2.19 пункту 164.2 статті 164 Податкового кодексу.

КС вважає, що у сфері пенсійного забезпечення справедливим має визнаватися такий підхід законодавця, при якому забезпечується пропорційне співвідношення між страховими внесками і призначеним розміром пенсійних виплат, а застрахована особа може безперешкодно реалізувати своє право на пенсію в повному обсязі.

У законодавстві про пенсійне забезпечення в Україні таке співвідношення досягається встановленням залежності суми пенсії від тривалості страхового стажу та суми заробітної плати (доходу).

"Саме тому введення її (пенсії) оподаткування, починаючи з певного її суми, на думку Конституційного Суду України, порушує справедливий підхід до встановлення пенсії, тому що призводить до зменшення її фактичного обсягу, що встановлюється з урахуванням співвідношення між тривалістю страхового стажу та розміром заробітної плати (доходу) застрахованої особи", - сказано в повідомленні.

Конституційний Суд також констатував, що після введення в законодавстві оподаткування пенсій протягом 2 років Верховна Рада 3 рази вносила зміни.

За таких обставин особи, що мають право на пенсійні виплати, об'єктивно не могли бути впевненими у своїх правомірних очікуваннях щодо стабільності правового регулювання в цій сфері.

Отже, установлення Верховною Радою України в законодавстві України оподаткування пенсій і зміни суми, з якого починається таке оподаткування, суперечить принципам правової визначеності, передбачуваності та справедливості.

Отже, КС вирішив визнати не відповідні Конституції положення Податкового кодексу, якими передбачено, що в загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід платника податку включаються суми пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, якщо їхній обсяг перевищує 10 обсягів прожиткового мінімуму для осіб.

Також визнано неконституційним оподаткування пенсій, одержаних з іноземних джерел, якщо відповідно до міжнародних договорів,такі пенсії підлягають оподаткуванню або обкладаються в країні їхньої виплати.

Рішення Конституційного Суду є обов'язковим, остаточним і таким, що не може бути оскаржено.

Джерело: Українські новини

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)

Рубрики