Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Калькулятор
недержавної пенсії

"Документи на призначення пенсій ретельно перевіряються", - заступник Голови правління Пенсійного фонду України

  • 26 грудня 2017 17:08
  • 16330
  • Версія для друку
  •  
"Документи на призначення пенсій ретельно перевіряються", - заступник Голови правління Пенсійного фонду України

Отримати пенсію за недостовірними документами практично неможливо, оскільки під час їх прийняття в органах Пенсійного фонду проводиться ретельна перевірка.

Про це у прямому ефірі програми “Доброго ранку, Країно!” на каналі “UA:Перший” розповіла заступник Голови правління Пенсійного фонду України Ірина Ковпашко.

Під час ефіру журналісти програми розповіли про нову тенденцію в країні – можливість купити записи у трудовій книжці. Коментуючи ситуацію, Ірина Ковпашко пояснила: всі документи, які людина приносить до органів Пенсійного фонду, проходять перевірку.

— Коли людина звертається до органів Пенсійного фонду за призначенням пенсії, вона подає цілий пакет документів. І тоді абсолютно все аналізується: на бланку якого року заповнена трудова книжка, які печатки стоять, чи є код підприємства. І якщо виникають найменші запитання, працівники Пенсійного фонду мають право ініціювати перевірку, — зауважила посадовиця.

Ірина Ковпашко наголосила: трудова книжка – це документ, який дає право зарахувати стаж по 31 грудня 2003 року. (Із 1 січня 2004 року до уваги береться лише страховий стаж, який зараховується за умови сплати страхових внесків).

— Правдивість відомостей у трудовій книжці – це повністю відповідальність людини, яка надає документ. І якщо згодом буде встановлено, відомості недостовірні, Пенсійний фонд може звертатись до суду. І тоді постає питання про повернення всієї суми коштів, які були отримані на підставі цих документів, — зазначила Ірина Ковпашко.

Відтак, під час ефіру підіймалось питання щодо того, як людині дізнатись про свій страховий стаж. Зробити це можна, звернувшись до органів Пенсійного фонду або зареєструвавшись на веб-порталі відомства.

Джерело: Пенсійний фонд України

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)

Рубрики