Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

"Зменшення пенсій після перерахунку неможливе", - заступник Голови правління Пенсійного фонду України

  • 14 листопада 2017 15:47
  • 13965
  • Версія для друку
  •  
"Зменшення пенсій після перерахунку неможливе", - заступник Голови правління Пенсійного фонду України

Після жовтневого перерахунку пенсій зменшення виплат неможливе, оскільки відповідна норма, яка унеможливлює такий факт, прописана у законі. На цьому під час інтерв’ю виданню “Главком” наголосила заступник Голови правління Пенсійного фонду України Ірина Ковпашко

Відповідаючи на запитання журналіста щодо нарікань деяких пенсіонерів стосовно нібито зменшення пенсійних виплат після перерахунку, Ірина Ковпашко пояснила ситуацію:

Це стосувалось передусім тих пенсіонерів, які отримували виплати через банківські установи. Специфіка така, що гроші, коли вони приходять, банки одразу переказують на рахунки громадян. Наприклад, була ситуація, коли в людини пенсія до перерахунку була 2600 гривень, а в результаті перерахунку збільшилась на 2400 гривень. Так от перше повідомлення про виплату на 2600 цій людині не прийшло, а на 2400 – прийшло. Через те людина стурбувалася, що її пенсія стала нібито менша, а насправді вона виросла майже у два рази, - пояснила посадовець.

Ірина Ковпашко зазначила: Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій” виписаний таким чином, що якщо при перерахунку розмір пенсії громадянина зменшується, то сума виплачується у раніше встановленому розмірі.

Саме ця норма Закону гарантує, що люди отримають свою пенсію не меншою, ніж вона була призначена раніше, - наголосила Ірина Ковпашко.

Аби уникнути непорозумінь та отримати вичерпну інформацію щодо своєї пенсії керівник радить звертатись до органів Пенсійного фонду України за роз’ясненням.

Джерело: Пенсійний фонд України

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)