Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Калькулятор
недержавної пенсії

Фахівці Пенсійного фонду України роз'яснили деталі пенсійної реформи у прямому ефірі

  • 14 листопада 2017 15:29
  • 10578
  • Версія для друку
  •  
Фахівці Пенсійного фонду України роз'яснили деталі пенсійної реформи у прямому ефірі

Заступники Голови правління Пенсійного фонду України Ірина Ковпашко та Владислав Машкін взяли участь у прямих ефірах програм на центральних телеканалах

У програмі «Народ проти» на телеканалі «Zik» Ірина Ковпашко відповідаючи на запитання щодо дефіциту бюджету Пенсійного фонду України, пояснила, звідки беруться кошти на виплати пенсій.

Пенсійний фонд виплачує пенсії за рахунок відрахувань від зарплати тих, хто сьогодні працює. Динаміка зростання працюючих людей сьогодні є позитивною. Загалом працююче населення — і наймані працівники, і приватні підприємці – це 12,9 мільйонів осіб. І коли ми говоримо, що на 11,7 мільйонів пенсіонерів припадає 12,9 мільйонів працюючих, то це 10 працюючих утримують 9 пенсіонерів. І з огляду на те, що цього року збільшилась мінімальна заробітна плата, збільшився і розмір надходжень єдиного соціального внеску до бюджету Фонду. І це дало можливість забезпечити виплату тих пенсій, які були перераховані, — розповіла Ковпашко.

Посадовець уточнила, що у жовтні на виплату пенсій додатково спрямували 6,4 мільярди гривень. Планується, що за останній квартал року на пенсії загалом спрямується 19,6 мільярди гривень.

- Хочу зауважити, що ці кошти не будуть взяті із державного бюджету, а з тих, які були отримані як додаткові надходження, — зауважила Ковпашко.

Про те, що сьогодні Пенсійний фонду України максимально наближує послуги до населення через громадські приймальні у прямому ефірі програми «Голос народу» на каналі «112 Україна» розповів Владислав Машкін. Посадовець також акцентував увагу на тому, що зараз пенсія призначається для усіх за «єдиними правилами»:

- Ми прагнемо до того, щоб пенсія для усіх категорій громадян призначалась за єдиними правилами. Щоб не було спеціальних пенсій, якихось винятків, пов’язаних зі спеціальним статусом, — сказав Машкін.

Посадовець протягом усього ефіру відповідав на запитання телеглядачів, які додзвонювались з Одеси, Дніпра, Києва, Львова та інших міст. Зокрема, фахівець пояснив, чому в деяких громадян підвищення могло виявитись невисоким:

- З приводу того, чому невисокі пенсії навіть після перерахунку могли вийти, то усі мають пам’ятати, що пенсія залежить від двох показників: заробітної плати і страхового стажу. Якщо пенсія невелика, то або один, або інший показник є також невеликим, — зауважив Машкін.

Джерело: Пенсійний фонд України

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)

Рубрики