Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Пенсія – це історія трудового життя кожного громадянина

  • 19 серпня 2017 18:23
  • 8128
  • Версія для друку
  •  
Пенсія – це історія трудового життя кожного громадянина

Таку тезу озвучила Директор департаменту пенсійного забезпечення Міністерства соціальної політики України Валентина Кудін під час прес-конференції у PressClub Lviv, присвячену пенсійній реформі.

«Основними засадами пенсійної реформи є реформування системи оплати праці та соціально-трудових відносин; виведення з «тіні» заробітніх плат та робочих місць, у тому числі через посилення мотивації сплачувати внески до пенсійного страхування; запровадження принципів соціальної справедливості у нарахуванні пенсійних виплат – у залежності від тривалості трудового стажу та заробітку; розширення охоплення пенсійним страхуванням зайнятого населення», - заявила Валентина Кудін.

За її словами, процес внесення змін до пенсійної системи в Україні триває досить довгий період. Так, у 2004 році набрав чинності Закон України «Про загальнообов’язкове Державне пенсійне страхування», яким передбачено багаторівневу систему пенсійного забезпечення: солідарна, обов’язкова накопичувальна та добровільна накопичувальна.

«Ті засади, які було закладено в 2004 році з кожним роком переглядались. Це призвело до тої негативної ситуації, яка склалась сьогодні у Пенсійному фонді – коли більшість пенсіонерів отримують практично однакову пенсію мінімального, або близьку до нього розміру», - наголосила Валентина Кудін, та додала, що саме тому головним кроком пенсійної реформи стане повернення принципу справедливості через диференціацію умов пенсійного забезпечення, відповідно до тривалості страхового стажу та сплачених внесків.

Джерело: Мінсоцполітики

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)