Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Як українці ставляться до спецпенсій (опитування)

  • 16 серпня 2017 17:10
  • 1575
  • Версія для друку
  •  
Як українці ставляться до спецпенсій (опитування)

Понад 80% українців виступає за скасування спеціальних пенсій для державних службовців, народних депутатів, прокурорів, суддів та інших

Про це заявив директор центру «Соціальний моніторинг» Дмитро Дмитрук, представляючи результати дослідження громадської думки в рамках проекту «Перезавантаження. Відкрита влада».

“Майже всі ініціативи, які були проголошені, негативно сприймаються населенням країни за винятком однієї – зменшення розміру пенсій для народних депутатів, суддів, прокурорів і так далі. Тобто, коли мова про обмеження пенсійних гарантій для влади, ми бачимо, що майже 81% населення України виступає за таку реформу”, – зазначив Дмитрук, коментуючи результати відповідей респондентів на запитання: підтримують чи не підтримують вони кожен з певних напрямків пенсійної реформи, які в даний час обговорюються.

Експерт звернув увагу на те, що населенням не підтримується підвищення пенсійного віку і страхового стажу, заборона дострокового виходу на пенсію, жорстке регулювання спрощеного режиму оподаткування для малих підприємств.

“Бачимо, що лише 30% населення підтримує прив’язку виходу на пенсію не до віку, а до страхового стажу, і можливість додатково купувати роки, яких не вистачає для виходу на пенсію”, – підкреслив Дмитрук.

За його словами, всі ініціативи, які передбачає пенсійна реформа, “мають дуже негативну оцінку населення, і до пенсійної реформи у населення високий рівень недовіри”.

Як пояснив виконавчий директор київського прес-клубу Михайло Пересунько, така складна реформа, як пенсійна, вимагає великої просвітницької роботи з боку реформаторів.

“Напевно, необхідно більше розповідати громадянам про ті механізми, реформування, які застосовуються до цієї сфери, тому що значною мірою така недовіра до цих реформаторських ініціатив зумовлена відсутністю достатньої інформації у населення і зрозумілих алгоритмів реформування цієї сфери”, – зазначив Пересунько.

Джерело: Укрінформ

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)