Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Нардеп від БПП запропонував скасувати пенсії

  • 26 червня 2017 13:08
  • 21472
  • Версія для друку
  •  
Нардеп від БПП запропонував скасувати пенсії

Депутат Верховної Ради від БПП Олексій Мушак висловив думку, що якщо відмовитися від пенсійних виплат в Україні, то у громадян з'явиться можливість більше заробляти. А пенсіонерів і зовсім мають годувати їх діти.

Незважаючи на всю фантастичність цієї пропозиції, експерти кажуть, що самостійно накопичити на старість простіше, ніж сподіватися на допомогу держави, пише Kp.ua.

"Нинішня пенсійна система є несправедливою щодо мого покоління, тим, кому за 30 років - за однією простою причиною - ми при нинішній системі не матимемо жодної пенсії, вона нам не буде виплачуватися", - сказав нардеп в інтерв'ю каналу Newsone.

За його словами, підвищення пенсій глобально не вирішить проблему в країні, тому варто застосувати азіатський варіант вирішення фінансового становища в Україні.

"Очевидно ж, що навіть при збільшенні пенсій все одно діти повинні допомагати своїм батькам, для того щоб вони прожили, а батьки повинні працювати десь паралельно. Але це більше азіатський підхід - скасування пенсій в обмін на економічне зростання. Тому що у нас дефіцит пенсійного фонду становить 150 мільярдів. Відповідно, ці гроші звідкись беруться ж? А вони беруться від того, що недофінансовуються школи, дороги, лікарні. Тому я готовий прийняти консолідоване рішення, щоб скасувати пенсії, але зберегти ці гроші для економічного зростання", - підсумував політик.

По суті, чиновники хочуть відрізати від можливості отримувати державну допомогу тих, хто не платив податки.

Згідно з урядовим законопроектом, якщо у людини немає 15 років стажу, то вона може розраховувати після досягнення 65 років тільки на державну соціальну допомогу, яка становить 30% від мінімальної пенсії. А на мінімалку з 2028 року можуть розраховувати тільки ті, хто офіційно відпрацює 35 років.

Як би це банально не звучало, але людей ставлять перед вибором - працювати в тіні, отримуючи велику зарплату зараз, але не розраховувати на пенсію в майбутньому або ж платити внески до пенсійного фонду і сподіватися, що умови гри до твого виходу на пенсію не зміняться. Хоча в це мало хто вірить, адже, навіть урядовці кажуть, що Україна з часом піде європейським досвідом і буде підвищувати пенсійний вік.

Економісти кажуть, що "заробляти" на пенсію, сплачуючи податки державі, менш вигідно, ніж самому інвестувати такі ж суми. Справа в тому, що ви будете примножувати свої заощадження, а держава їх збереже.

"Щомісяця середньостатистичний громадянин в Україні перераховує близько 55 євро єдиного соціального внеску (250 євро з/п при ставці ЄСВ 22%), - робить розрахунок економіст Андрій Блінов. - За 35 років трудового стажу виходить 23100 євро. У найкращому випадку пенсія буде 100 євро . І щоб "забрати" номінально сплачене, на пенсії треба прожити 19 з хвостиком років. А якщо додати в розрахунки складний відсоток, то за умови скромної нетто-ставки 3% річних у валюті за 35 років відбувається за рахунок щомісячної капіталізації значне збільшення суми - 40200 євро. Цього вистачить, щоб ті ж 19 років отримувати по 175 євро. Крім того, накопичення в Пенсійному фонді згорають після виплати родичам за 2 місяці за фактом смерті людини. При альтернативі - їх успадкують, або ти більше "купиш" на пенсії".

Саме тому, за словами економіста, багато людей намагаються платити мінімальні внески. З цієї причини колись в Україні було 19 млн платників соцвнесків, а нині всього 10 млн.

Джерело: Українські новини

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)