Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Кабмін схвалив законопроект про пенсійну реформу з можливістю купити 5 років стажу

  • 18 травня 2017 12:04
  • 26438
  • Версія для друку
  •  
Кабмін схвалив законопроект про пенсійну реформу з можливістю купити 5 років стажу

Кабінет Міністрів схвалив законопроект про пенсійну реформу. Відповідне рішення було прийнято під час засідання уряду в середу, передають Українські Новини

Під час презентації законопроекту прем'єр-міністр Володимир Гройсман повідомив, що мінімальний страховий стаж для виходу на пенсію буде підвищено до 25 років.

Він висловив надію, що пенсійна реформа буде прийнята Верховною Радою до літніх канікул і набуде чинності 1 жовтня поточного року. Законопроект буде направлений в Національну раду реформ, після чого його планується внести в Раду.

Прем'єр оцінив необхідну суму для підвищення пенсій у 30,7 млрд гривень в 2018 році.

За його словами, з 1 січня 2019 року для шахтарів буде впроваджено фактично другий рівень накопичувальної системи. Молодим шахтарям до 35 років буде відкрито персональний рахунок у Пенсійному фонді. На цей персональний рахунок будуть нараховуватися пенсійні внески, а потім із цього рахунку шахтарі будуть безпосередньо отримувати пенсію.

Також пенсійна реформа Кабінету Міністрів передбачає можливість покупки до 5 років відсутнього страхового стажу.

Зокрема, ця компенсація буде виплачуватися за регресивною шкалою. Так, коефіцієнт вартості компенсації буде складати: 1 рік - 2, 2 роки - 1,8, 3 роки - 1,6, 4 роки - 1,4, 5 років - 1,2.

Зазначимо, що в квітні постійний представник Міжнародного валютного фонду в Україні Жером Ваше заявив, що проведення пенсійної та земельної реформ, а також приватизація є перевіркою для уряду Гройсмана.

Меморандум між Україною і МВФ передбачає, що для створення стабільної основи системи пенсійного забезпечення Верховна Рада повинна до кінця травня 2017 прийняти комплексну пенсійну реформу, яка вступить у силу з 1 січня 2018 року.

Пенсійна реформа повинна мати такі характеристики:

- новий набір варіантів виходу на пенсію з більш широким, ніж існуючий діапазоном пенсійного віку, що передбачає значну можливість вибору, в залежності від загального трудового стажу, а також із пенсійними виплатами, які заохочують громадян до продовження трудової діяльності і більш пізнього виходу на пенсію;

- економія витрат у розмірі не менше 3% ВВП у довгостроковій перспективі (порівняно з рівнем витрат у 2016 році), у тому числі за рахунок збільшення ефективного трудового стажу для виходу на пенсію;

- гарантії того, що українці будуть отримувати пенсії, які є співвідносними з сплаченими ними внесками та адекватними в реальному вимірі.

Джерело: Українські новини

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)