Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Калькулятор
недержавної пенсії

Віртуальна реальність може підвищити якість життя пенсіонерів - експерти

  • 28 березня 2017 15:08
  • 1649
  • Версія для друку
  •  
Віртуальна реальність може підвищити якість життя пенсіонерів - експерти

Спеціально розроблені для пенсіонерів програми віртуальної реальності можуть чинити позитивний вплив на їхній емоційний стан і загальну якість життя, повідомляє MarketWatch

За допомогою пристроїв віртуальної реальності американська компанія Rendever, створена в 2015 році випускниками Массачусетського технологічного інституту (MIT), прагне допомогти пенсіонерам, позбавленим можливості подорожувати і зустрічатися з рідними і близькими людьми. Перш за все, людям похилого віку рекомендується позбутися почуття самотності та ізоляції від зовнішнього світу.

“Ми намагаємося створити різноманітний контент, – повідомив топ-менеджер Rendever Денніс Лалл. – Пенсіонери можуть “вирушити” на пляж, “поплавати” в океані з китом, “подивитися” на морський прибій. Вони могли б “сидіти в першому ряду” на концерті, який не можуть відвідати. Також у нас є і освітні програми, наприклад, історичні тури і архітектурні виставки”.

Rendever може також зробити знімок сімейної зустрічі і створити по ньому програму віртуальної реальності для пенсіонера, надавши йому можливість відчути себе в колі близьких.

“Мої старі родичі майже ніколи не посміхалися. Було так боляче на них дивитися. Здавалося, що старіння – це жахливо, – заявив співзасновник і головний операційний директор Rendever Рід Хейс. – Ми відчували, що за допомогою таких нових технологій, як віртуальна реальність, ми здатні допомогти літнім людям”.

Віртуальна реальність також може чинити позитивний вплив на людей з віковими порушеннями когнітивних функцій. Засновник і топ-менеджер каліфорнійської організації One Caring Team Cоня Кім, вважає, що низький рівень життя людей похилого віку може бути наслідком їхньої соціальної ізоляції.

Програма Aloha VR, одним з розробників якої була Соня, “призначена для взаємодії з людьми з різними незадоволеними психосоціальними потребами”, говорить Кім. За її словами, Aloha VR “допомогла багатьом нашим пацієнтам відчути зв’язок зі світом. Також наша програма допомогла деяким найскладнішим пацієнтам з слабоумством”.

Крім того, експерименти з віртуальною реальністю позитивно позначаються на самопочутті пацієнтів, відволікаючи їх від болю і частково замінюючи фізіотерапію, відзначають експерти.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)

Рубрики