Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Паперові трудові книжки можуть замінити електронними

  • 27 березня 2017 12:36
  • 4396
  • Версія для друку
  •  
Паперові трудові книжки можуть замінити електронними

Вже в цьому році в Україні може початися заміна паперових трудових книжок електронними

Технологію їх впровадження днями презентував голова Пенсійного фонду Олексій Зарудний.

Як роз'яснив Зарудний, Пенсфонд планує всім працюючим видати електронні посвідчення, які замінять паперові трудові книжки. Для цього вже модернізовано реєстр застрахованих осіб (які працюють офіційно і за них роботодавець платить страхвнески в ПФ) - тепер він єдиний у всій країні.

Зараз, для того щоб реєстр повністю замінив паперову трудкнижку, в нього треба додатково внести дані про посади працівника. В ПФ обіцяють, що всі технічні питання вирішать у другій половині року, і перші ID-картки замість паперових книжок планують видавати вже до кінця року.

E-книжка виглядає як пластиковий паспорт або водійські права: фото, П. І. П. і підпис власника, термін дії і називається "Посвідчення застрахованої особи". На підставі кількості років сплати страхових внесків розраховується трудовий стаж, що дає право на пенсію, який внесуть в e-книжку (сьогодні чоловіку для отримання пенсії потрібно офіційно відпрацювати 35 років, жінки - 30 років). Далі вже кадровики будуть зобов'язані вносити і до реєстру, і в e-книжку всі дані про працівника: коли прийнятий, на яку посаду, коли переведено на іншу посаду або звільнений, за якою статтею.

"Але так як реєстр сплати страхвнесків ведеться тільки з 1 липня 2000 р, повністю відмовитися від паперових книжок зможуть лише ті, хто почав офіційно працювати після цієї дати. Іншим при розрахунку трудового стажу поки доведеться пред'явити і паперову книжку", - пояснив нам експерт Віктор Колбун.

Також звільненому за "погану" статтю Кзпп (втрата довіри, порушення дисципліни) не вдасться "втратити" трудову книжку, аби приховати цей факт.

Головним плюсом від введення е-книжок Колбун називає достовірність і збереження даних про працівника, а також зниження витрат роботодавця на утримання штату HR-служби.

Так, довідку про зарплату можна буде отримати в мережі.

Експерт з ринку праці Тетяна Пашкіна побоюється помилок кадровиків при внесенні запису до реєстру, які складно виявити і виправити: "Якщо в паперовій трудовій книжці людина легко може помітити неточність і попросити її виправити, то з e-книжкою це складніше. Виправити неточність у реєстрі можна тільки через суд. А вона впливає на страхстаж і пенсію. Як вихід - видача на руки паперових довідок з печаткою, які фактично стануть ерзац-книжкою".

 

Джерело: Сьогодні

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)