Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Калькулятор
недержавної пенсії

Реформування лише солідарної системи - шлях у нікуди

  • 03 березня 2017 10:34
  • 5365
  • Версія для друку
  •  
Реформування лише солідарної системи - шлях у нікуди

Реформування лише солідарної пенсійної системи без впровадження накопичувального рівня і недержавного пенсійного страхування не вдасться

Про це в інтерв'ю "Апострофу" заявив віце-прем'єр-міністр Павло Розенко.

"Я можу сказати, що ніколи не підтримаю пенсійну реформу, якщо в її рамках не будуть впроваджені накопичувальний рівень пенсійної системи і недержавне пенсійне страхування. Без надання таких можливостей людям і обмежуючи їх лише участю в солідарній частині, ми не зрушимо ситуацію з місця. Реформа тільки солідарної системи - це шлях в нікуди. Не хочеться, щоб в Україні провели пенсійну реформу тільки для того, щоб поставити галочку або отримати черговий транш від МВФ", - сказав Розенко.

Він наголосив на тому, що не є прихильником жорсткого обмеження проведення пенсійної реформи в часі, тому що це - "одна з ключових завдань держави, і підійти до неї потрібно грунтовно".

"Я, наприклад, прихильник широкоформатного пенсійної реформи, а не коригування якихось дрібних параметрів або відомості пенсійної реформи до дискусії навколо того, чи потрібно продовжувати пенсійний вік або збільшувати стаж. Так, у нас є консенсус щодо неприпустимості збільшення пенсійного віку. Хоча, безумовно, МВФ виставляє це як стандартну умову для проведення пенсійної реформи в будь-якій країні. Але ми якраз, базуючись на неуспіху проведення реформи 2011 року, доводимо, що без інших змін збільшення пенсійного віку і стажу роботи в принципі нічого не дасть", - додав віце-прем'єр.

Джерело: Укрінформ

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)

Рубрики