Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Як з українців братимуть податок на пенсії - експерт

  • 14 лютого 2017 14:30
  • 4902
  • Версія для друку
  •  
Як з українців братимуть податок на пенсії - експерт

У проекті меморандуму, який Україна готується підписати з МВФ, в розділі пенсійної реформи з’явився цікавий пункт: про так званий податок на соціальне страхування

Його запропонують платити роботодавцям актуально (за певною ставкою), і він, як обіцяють в проекті “буде накопичуватися на персоніфікованих рахунках”.

МВФ не дасть Україні грошей без затвердження нового представника США в Фонді.

Ця норма повинна доповнити інші пенсійні нововведення: “більш широкий діапазон пенсійного віку”, максимальне стимулювання українців якомога пізніше виходити на заслужений відпочинок і ін. В результаті, як підрахували в МВФ, всі ці заходи повинні допомогти Україні заощадити 3% ВВП.

Новий податок вельми зацікавив громадськість, а ЗМІ вже встигли охрестити його “податком на податок” (бо, по суті, страховий внесок вже є навантаженням на роботодавця).

Як пояснив експерт Фонду громадської безпеки Юрій Гаврилечко, податок на соціальне страхування – це, по суті, початок переходу на накопичувальну пенсійну систему. Платіж буде вираховуватися з зарплат українців і перераховуватися на їхні індивідуальні рахунки.

Але, щоб отримати в результаті накопичену пенсію, потрібно буде дотримати ще одну умову – напрацювати певний трудовий стаж. Передбачається, що для жінок він буде складати 30, а для чоловіків – 35 років.

“Але головне – до уваги братимуть тільки стаж, накопичений після 2000 року. Це означає, що українці, які народилися після 70-х років минулого століття, зможуть піти на заслужений відпочинок після 70 років, при тому, що середня тривалість життя в нашій країні ледве дотягує до цієї планки. Виходить, що у громадян взагалі немає економічного сенсу платити ці кошти, простіше збирати їх на безбідну старість самостійно”, – резюмував Гаврилечко.

Джерело: ubr.ua

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)