Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

КС визнав незаконним скасування пенсій працюючим на держслужбі екс-військовим

  • 27 грудня 2016 11:49
  • 14557
  • Версія для друку
  •  
КС визнав незаконним скасування пенсій працюючим на держслужбі екс-військовим

Конституційний Суд визнав неконституційним тимчасове скасування на період 2016 року пенсій для колишніх військовослужбовців, що працюють на державній службі. Про це сказав голова КС Юрій Баулін, передають Українські Новини

КС вирішив, що положення другої пропозиції ч. 7 ст. 43, ч. 1 ст. 54 закону "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, і деяких інших осіб" суперечать Основному закону.

Також вони порушують Конституцію ч.1 ст. 54 закону, відповідно до якої в період з 1 січня по 31 грудня 2016 року, особам (крім інвалідів I і II груп, інвалідів війни III групи, ветеранів військової служби й учасників бойових дій), які працюють на посадах на держслужбі, у прокуратурі й судовій системі, пенсії й щомісячне довічне грошове утримування не виплачуються.

Відповідно до положень другої пропозиції ч. 7 ст. 43 цього закону, максимальний розмір пенсії не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів, установлених для осіб, що втратили працездатність.

Крім того, тимчасово, у період з 1 січня по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії військових не може перевищувати 10 740 гривень.

КС визнав всі ці норми неконституційними й ухвалив, що вони втрачають чинність із моменту оголошення рішення суду.

На думку КС, військові й члени їх сімей мають спеціальний статус, і звуження їх прав і соціальних гарантій неприпустиме.

Як повідомлялось раніше, у червні Конституційний Суд визнав неконституційним обмеження пенсій суддям на рівні 10 740 гривень.

Джерело: Українські новини

 

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)