Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Кому загрожує верифікація Мінфіну

  • 08 грудня 2016 16:40
  • 3448
  • Версія для друку
  •  
Кому загрожує верифікація Мінфіну

Верифікацію проводить Міністерство фінансів, для цього створили спеціальний відділ

Міністерство фінансів в результаті верифікації одержувачів соцвиплат направило до Пенсійного фонду (ПФ) 503 тисячі записів, які викликали сумніви у відомства. На даний момент, як повідомляють в прес-службі ПФ, розглядаються 271 тисяча рекомендацій. Частину пенсіонерів вже залишили без виплат. При цьому у Фонді зазначають, що системних і масових порушень вони не виявили.

“Станом на 1 грудня 2016 Пенсійним фондом взято в роботу 201,1 тис. рекомендацій щодо одержувачів пенсійних виплат. З них на сьогодні опрацьовано 105,9 тис., знаходяться в опрацюванні 95,2 тис. Записів. Результати цієї роботи свідчать, що по 80 тис. записів виплату пенсій припинено органами Пенсійного фонду ще до початку верифікації, по 25,9 тис. – підтверджена правомірність пенсійних виплат і тільки по 35 рекомендаціях припинені пенсійні виплати”, – повідомили у Фонді.

В Україні досі не створили єдину електронну базу пільговиків і пенсіонерів. У населених пунктах ведуть паперовий документообіг, в результаті чого по всій країні, розповідають в Міністерстві фінансів, “мертві душі” отримують пенсії. Щоб від них позбавиться, варто всього лише зібрати всю інформацію, яка накопичилася в держорганах і зіставити її. Саме цим і зайнявся Мінфін.

Для цього створили спеціальний відділ зі штатом в 11 співробітників. Безпосередньо перевіркою даних займаються 8 осіб. Зараз необхідне програмне забезпечення лише створюється, багато доводиться робити “вручну”.

Але вже через рік, як припускають в Кабміні, процес верифікації та постійного моніторингу налагодять.

У Міністерстві фінансів припиняти соцвиплати не мають права. Тому “чорні списки” українців, які не пройшли верифікацію направляють в Мінсоцполітики, а вже там в “розумні терміни” повинні вирішити, як і коли припиняти виплату пенсій “мертвим душам”.

Джерело: Сьогодні

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)