Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

В Україні почали створювати госпітальні округи

  • 06 грудня 2016 12:50
  • 4763
  • Версія для друку
  •  
В Україні почали створювати госпітальні округи

Прес-служба Міністерства охорони здоров’я повідомляє, що госпітальні округи створюються для впорядкування мережі установ медичної допомоги

Міністерство охорони здоров’я спільно з місцевими органами влади розпочали створення госпітальних округів.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я.

“Госпітальні округи створюються для того, щоб упорядкувати мережу установ медичної допомоги. Впорядкування відбуватиметься за двома принципами: по-перше, повинна бути забезпечена доступність громадянина до якісної допомоги, по-друге, заклади, де надається ця допомога, повинні мати належні навантаження, щоб підтримувати належну кваліфікацію медичних фахівців”, – йдеться в повідомленні.

У міністерстві відзначили, що в кожному госпітальному окрузі буде визначена лікарня інтенсивного лікування, яка буде найбільш потужною в окрузі, а решта лікарень будуть перепрофільовані так, щоб там надавалися послуги, які не вимагають високотехнологічного обладнання.

У цьому процесі кількість і напрямок лікарень визначають органи місцевого самоврядування, міністерство пропонує лише технічні розрахунки порядку формування округів.

Згідно з нормативними документами, до складу госпітального округу має входити не менше однієї багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування першого і/або другого рівня та інші заклади охорони здоров’я. Перелік медичних втручань з надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги буде затверджуватися Міністерством охорони здоров’я, так само, як і приблизні табелі матеріально-технічного оснащення лікарень.

Міністерство також визначає нормативи кількості обслуговування пацієнтів. Так багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування 1-го рівня повинна обслуговувати не менше 120 тис. осіб, а 2-го рівня – не менше 200 тис. осіб.

Межі і склад госпітальних округів повинні визначатися так, щоб жителі, які в них проживають, мали доступ до вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги в рамках госпітального округу. Адміністративним центром госпітального округу визначається населений пункт, як правило, місто з населенням понад 40 тис. осіб, в якому розміщена багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування другого рівня.

Зона обслуговування госпітального округу визначається своєчасністю доїзду до багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування, який не повинен перевищувати 60 хвилин, і бути еквівалентною радіусу зони обслуговування 60 км.

Згідно з постановою уряду, затвердженою 30 листопада п.р., Міністерство охорони здоров’я має у місячний термін затвердити зразкове положення про госпітальний округ і до 1 лютого 2017 року внести до Кабінету Міністрів України проект нормативно-правового акта про затвердження переліку та складу госпітальних округів.

Джерело: delo.ua

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)