Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Банк «Велес» відмовився від ліквідації

  • 28 листопада 2016 11:38
  • 2711
  • Версія для друку
  •  
Банк «Велес» відмовився від ліквідації

Банк «Велес», який був виведений з ринку через відмивання брудних грошей і спроби вивести за кордон $460 млн, домігся скасування в суді відкликання ліцензії. Регулятор обіцяє не допустити повернення ліцензії банку, пов’язаному з «Батьківщиною», і вже готує звернення до Верховного суду

Повертаються через суд

Наймасштабніший в історії України процес виведення банків з ринку – з початку 2014 року тимчасова адміністрація та/або ліквідація торкнулися 85 установ – дає зворотну тягу. Все більшій кількості банків вдається в суді воскрешатися. Це виходить навіть у установ, виведених з ринку за спрощеною процедурою через відмивання брудних грошей – у них відразу відбирали банківську ліцензію, минаючи етап введення тимчасової адміністрації.

«Для нас не стало сюрпризом бажання власників неплатоспроможних банків за допомогою судів ухилитися від виконання своїх зобов’язань перед Нацбанком, перед вкладниками. Але в цьому році ці суди нас змогли реально здивувати. Це можна назвати «зомбі повертаються», тому що зараз два банки, які ми вивели з ринку за шахрайські дії, відмивання грошей – банки «Союз» і «Велес», нещодавно через суди відновили свою діяльність», – заявила вчора глава НБУ Валерія Гонтарева .

Про «відновлення» банку «Союз» було відомо ще в вересні, тоді як факт, що банк «Велес» також «повертається», що не афішувався: не було ні релізу НБУ, ні тексту рішення суду в Єдиному реєстрі судових рішень. Вчора в НБУ повідомили, що Вищий адміністративний суд 16 листопада визнав неправомірною і скасував постанову НБУ про відкликання банківської ліцензії «Велеса» і початок його ліквідації.

Примітно, що в той день ввечері проходила прес-конференція заступника голови НБУ Катерини Рожкової. Один з журналістів запитав її по банку «Базис», випадково назвавши його «Велес». «Наскільки мені відомо, ми програли суд по банку «Велес» в черговий раз, – відповіла тоді на помилкове запитання Катерина Рожкова. – Активів в цьому банку ніколи не було, як не було і зобов’язань, оскільки цей банк займався виключно діяльністю, пов’язаною з незаконним виведенням валюти за кордон, відмиванням та легалізацією коштів. Тому, на жаль, зараз ми готуємо інформацію, яку, я сподіваюся, ми зможемо використовувати для того, щоб … справедливість…». У цей момент журналіст виправив назву банку в запитанні, і заступник голови НБУ продовжила відповідь по банку «Базис», процедура ліквідації якого завершена.

«Велес» був визнаний неплатоспроможним 10 грудня 2015 року через «ризикову діяльність та систематичні порушення законодавства в сфері фінмоніторингу», які становили 90% всіх його операцій. Після цього акціонер банку Костянтин Бондарев вирішив оскаржити ліквідацію. Київський окружний адміністративний суд став на його бік, скасувавши рішення НБУ і ФГВФО про ліквідацію «Велеса», але Київський апеляційний адміністративний суд 26 травня він програв, і ліквідація банку продовжилася. У третій інстанції програв уже НБУ.

Нацбанк не допустить повернення

Це не перший випадок, коли неплатоспроможним банкам вдалося довести в суді, що рішення Нацбанку про виведення їх з ринку було незаконним. Аналогічні судові рішення про скасування рішення банку з ринку отримували банки «Союз», «Капітал» та Укрінбанк. А банки «Фінансова ініціатива», «Юнисон», Родовід Банк і РВС Банк домагалися в суді рішень про заборону починати їх ліквідацію. РВС Банку після такого випадку навіть вдалося повернутися на ринок.

У Нацбанку обіцяють протидіяти відновленню роботи «Велеса». «Я обіцяю, що Нацбанк цього не допустить, що всі ці шахрайські дії будуть покарані. Банк «Велес» був, напевно, самий брудний банк з цього списку банків, які відмивають кошти. Тому що тільки цьому банку НБУ завадив в останньому році вивести майже $ 0,5 млрд за фіктивними контрактами. Цей банк належить акціонеру Бондарева, який був спонсором партії «Батьківщина». Я думаю, що ці шахрайські дії треба буде розглядати в судах, і наша прокуратура і СБУ повинні цим займатися», – зазначила Валерія Гонтарева.

Джерело: Finance.ua

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)