Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

У ДФС нагадали, які пенсії вже не оподатковуються

  • 05 липня 2016 11:34
  • 9694
  • Версія для друку
  •  
У ДФС нагадали, які пенсії вже не оподатковуються

З 1 липня пенсії у розмірі до 10 740 грн не оподатковуються через набуття чинності змін у Податковому кодексу України

Про це повідомляє прес-служба Державної фіскальної служби України.

"З 1 липня поточного року не оподатковуються суми пенсій, що не перевищують десять розмірів прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня звітного податкового року, для осіб, які втратили працездатність (у 2016 році - це 10740 гривень)", - розповів директор департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС Павло Дроняк.

"Якщо ж громадянин отримує пенсію більшу за встановлену норму, то сума перевищення оподатковуватиметься за ставкою 18% та 1,5% відповідно", - пояснює посадовець.

Разом з тим, не оподатковуватимуться також пенсії, що отримуються учасниками бойових дій, інвалідами війни та особами, на яких поширюється чинність ст. 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

Загалом від оподаткування пенсій у минулому році до відповідних бюджетів надійшло майже 1,08 млрд грн податку на доходи фізичних осіб. За 6 місяців поточного року сплачено 341,1 млн грн.

У зв'язку з нововведеннями в ДФС до кінця року очікують надходжень ПДФО від оподаткування пенсій майже на 36 млн гривень.

Джерело: Укрінформ

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)