Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Середній розмір пенсії в Україні досяг 75 доларів

  • 30 травня 2016 17:14
  • 11199
  • Версія для друку
  •  
Середній розмір пенсії в Україні досяг 75 доларів

Після підвищення мінімальної пенсії з 1 травня 2016 року середня пенсія в Україні досягла 1900 грн (або 75 доларів), повідомив міністр соціальної політики Андрій Рева

“Це дуже мало, тому, якщо ми хочемо, щоб пенсії збільшувалися, потрібно вирішувати проблему дефіциту Пенсійного фонду”, – заявив міністр.

За його словами, дефіцит Пенсійного фонду в порівнянні з минулим роком зріс на 65 млрд грн і в цьому році він становить 145 млрд грн.

Своїми власними коштами ПФ забезпечений на 112 млрд грн.

“Так, ми маємо певні проблеми, але це не означає, що пенсії не виплачуватимуться”, – додав він.

Однією з основних причин такого стану ПФ міністр вважає, що не всі з офіційно працюючих, а це 16 млн осіб з 26 млн працездатного населення, платять єдиний соціальний внесок (ЄСВ) – таких близько 10 млн чоловік. “І це створює проблему. Адже, якщо ми говоримо про солідарну систему, то повинні розуміти, що людина не тільки повинна мати право на стаж для того, щоб претендувати на пенсію в майбутньому, але його обов’язком є турбота про нинішніх пенсіонерів. У цьому полягає принцип солідарної системи “, – заявив міністр.

Відзначимо, за даними Держстату, середня номінальна заробітна плата штатного працівника в березні 2016 року склала 4920 грн (майже 200 доларів).

Мінімальна пенсія з 1 травня в Україні становить 1 130 грн. З 1 грудня 2016 року вона збільшиться до 1 247 грн.

Джерело: Дзеркало тижня

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)