Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Андрій Рева: Уряд забезпечуватиме стабільну виплату пенсій

  • 30 травня 2016 17:08
  • 11705
  • Версія для друку
  •  
Андрій Рева: Уряд забезпечуватиме стабільну виплату пенсій

Пенсійний фонд має проблеми, його дефіцит порівняно з минулим роком зріс на 65 млрд грн, у цьому році він складає 145 млрд грн. Своїми власними коштами ПФ забезпечений на 112 млрд грн

„Так, ми маємо певні проблеми, але це не означає, що пенсії не виплачуватимуться, - зазначив в інтерв’ю 112 каналу Міністр соціальної політики Андрій Рева. – Завдання Уряду у тому, щоб забезпечити стабільну виплату пенсій, і це буде робитись. Однак нам потрібно дивитись у майбутнє. А наразі проблема в тому, що пенсії наших громадян дуже маленькі. Середній розмір на 01.05.2016 року складає 1900 гривень. Це дуже мало. Тому, якщо ми хочемо, щоб пенсії збільшувалися, потрібно вирішувати проблему дефіциту Пенсійного фонду”.

Однією з основних причин такого стану Пенсійного фонду Міністр вважає те, що не всі із офіційно працюючих, а це 16 млн чол. з 26 млн працездатного населення, сплачують єдиний соціальний внесок (ЄСВ) – таких  близько 10 мільйонів чоловік. Як відомо, платити ЄСВ наші громадяни мають право в добровільному поряду. 

„Якщо ми говоримо про солідарну систему, то повинні розуміти, що людина не лише повинна мати право на стаж для того, щоб претендувати на пенсію в майбутньому, але її обов’язком є турбота про нинішніх пенсіонерів. У цьому полягає принцип солідарної системи. Сьогодні ми відраховуємо кошти для виплати пенсій тим, хто перебуває на заслуженому відпочинку, а завтра це робитимуть ті, хто прийде нам на зміну”, - зауважив Андрій Рева.

Джерело: Урядовий портал

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)