Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Калькулятор
недержавної пенсії

Міністр соцполітики: Пенсійна система України - банкрут завдяки "попередникам"

  • 24 травня 2016 13:14
  • 3564
  • Версія для друку
  •  
Міністр соцполітики: Пенсійна система України - банкрут завдяки "попередникам"

Міністр соціальної політики України Андрій Рева заявив, що дефіцит пенсійного фонду України досяг 145 млрд гривень ($ 5,8 млрд), що фактично означає банкрутство фонду

“Весь бюджет пенсійного фонду – 257 млрд грн ($10,3 млрд), з них 145 млрд ($ 5,8 млрд) – дотація з держбюджету. Тобто пенсійний фонд – банкрут”, – говорить він.

Рева відзначив, що в ході дискусій з представниками МВФ сторони визнавали, що буде 145 млрд “дірка” в бюджеті пенсійного фонду, проте новий уряд України пов’язує її створення з діями попереднього уряду.

На думку Реви, “дірка” в бюджеті пенсійного фонду утворилася в результаті податкової політики попередників, які різко знизили єдиний соціальний податок з 38 до 22%, а податок на багатих пенсіонерів, навпаки, підвищили.
“Не ми приймали цей бюджет, брали інші, але ми не маємо наміру перекладати відповідальність і будемо вирішувати це питання”, – заявив Рева.

Раніше про дефіцит Пенсійного фонду в 145 мільярдів гривень заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

За його словами, варіантом виходу із ситуації є підвищення пенсійного віку.

Питання лише в тому, чи зможуть українці дожити до цієї самої пенсії. За словами наукового співробітника Інституту демографії ім. М. Птухи Наталії Левчук, в 2013-му середня тривалість життя чоловіків в Україні становила 66,3 року (в середньому на 12-14 років менше, ніж у країнах ЄС), а жінок – 76,2 року (на 8-9 років менше).

Відзначимо, за думки самого міністра, підвищення пенсійного віку – це крайній захід, на яку можна піти лише в крайньому випадку.

«Сьогодні питання про підвищення пенсійного віку немає ні в програмі уряду, ні в програмі президента, ні в програмах політичних партій», – запевнив Рева.

Джерело: Українська правда

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)

Рубрики