Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Мінсоцполітики пропонує вдвічі збільшити ЄСВ з мінімальної зарплати

  • 23 травня 2016 14:06
  • 1415
  • Версія для друку
  •  
Мінсоцполітики пропонує вдвічі збільшити ЄСВ з мінімальної зарплати

Міністерство соціальної політики України планує в два рази збільшити розмір єдиного соціального внеску з мінімальної зарплати

Про це розповів глава Мінсоцполітики Андрій Рева.

“У нас 30% зарплати – мінімальна. Ви будете сміятися, але директор приватного підприємства має мінімальну зарплату, його бухгалтер теж. Як зробити так, щоб вони платили більше? Пропоную. У нас мінімальна ставка ЄСВ 22%. А давайте встановимо мінімальний внесок. Сьогодні з мінімальної зарплати сплачується ЄСВ 319 гривень. Давайте встановимо мінімальний внесок на рівні 640 гривень “, – запропонував Рева.

На думку міністра, в цьому випадку сенсу платити зарплату менше двох прожиткових мінімумів у роботодавців не буде.

“Тому на підприємстві спокійно можна буде підвищити зарплату вдвічі”, – упевнений глава Мінсоцполітики.

Рева заявив, що база для нарахування єдиного соціального внеску в Україні повинна бути розширена.

“Перше, що ми повинні зробити, це розширити базу оподаткування ЄСВ. Перш, ніж говорити про якісь інші радикальні кроки, давайте зробимо це. Я думаю, що суспільством така пропозиція має бути сприйнята. Я розумію, що зараз вийдуть захисники, знову будуть свиней-корів під Верховну Раду приводити, вила піднімати. Але тоді потрібно чесно сказати, за що вони виступають: щоб люди, за яких вони виступають, не отримували пенсію”, – зазначив Рева.

Міністр підкреслив, що 7 млн осіб, які не перебувають у тіньовому секторі, зараз не платять ЄСВ, так як в законодавстві щодо цілої низки категорій встановлена добровільна система сплати.

“А що вони пенсіонерами не будуть? Давайте тоді введемо правило: раз всі ми будемо пенсіонерами і раз Пенсійний фонд солідарний, то всі повинні нести і солідарну відповідальність. Винятків не повинно бути. Ми ж не говоримо про преференції, а говоримо про можливість людини отримувати пенсію”, – сказав глава Мінсоцполітики.

Джерело: РБК-Україна

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)