Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Кому не перерахують пенсію з 1 травня

  • 11 травня 2016 12:21
  • 25361
  • Версія для друку
  •  
Кому не перерахують пенсію з 1 травня

З 1 травня 2016 року піднявся розмір прожиткового мінімумум для непрацездатних осіб, тобто мінімальна пенсія до 1130 грн

Але перерахують не всім. Як пояснюють фахівці Пенсійного фонду, пенсії і доплати не перерахують якщо:

1. У пенсіонера немає необхідного стажу для мінімальної пенсії, тобто до 1 жовтня 2011 року - це 20 років у жінок і 25 років у чоловіків, після 1 жовтня 2011 року - 30 років у жінок і 35 років у чоловіків.

2. Пенсіонер отримує щомісячну адресну допомогу. В такому випадку сума доплати до мінімалки стане менше на суму підвищення мінімальної пенсії, тобто в результаті кінцева сума пенсії не зміниться.

3. Жінки, які достроково вийшли на пенсію. Зменшення розміру достроково призначених жінкам  пенсій за віком (пенсія зменшується на 0,5% за кожен достроковий місяць виходу на пенсію) застосовується протягом всього періоду отримування пенсії незалежно від її виду і незалежно від досягнення пенсійного віку. В зв'язку з цим, розмір пенсії жінок цієї категорії не може бути менше, ніж 949 гривень, але і не може бути на рівні прожиткового мінімуму для непрацездатних, оскільки призначення пенсії за віком відбулось достроково.

4. Розмір надбавки дітям війни відповідно до Закону України "Про соціальний захист дітей війни" залишається також незмінним і становить 66, 43 грн.

5. Не збільшується додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю та компенсація за втрату годувальника відповідно до Закону "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС"

6. Пенсії, призначені за спецзаконами "Про держслужбу", "Про судоустрій та статус суддів", "Про статус народного депутата", "Про прокуратуру", "ПРо судову експертизу", "Про наукову і науково-технічну діяльність", "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів", "Про Національний банк України"  також не перерахують.

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)