Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Розенко розповів про "ревізії" чорнобильських пільг

  • 28 квітня 2016 14:17
  • 7734
  • Версія для друку
  •  
Розенко розповів про "ревізії" чорнобильських пільг

Кабінет міністрів не планує найближчим часом ставити питання про скасування пільг для чорнобильців, але ревізія “чорнобильського” законодавства повинна бути проведена

Про це сказав віце-прем’єр-міністр Павло Розенко.

“На сьогоднішній день ми не пропонуємо і не плануємо скасування будь-яких пільг чорнобильцям. На жаль, ми мали негатив, коли в 2011 році фактично було скасовано пенсійне забезпечення чорнобильців”, – сказав Розенко.

Одночасно він нагадав про те, що вчора новий міністр соціальної політики виступив з ініціативою провести певну ревізію “чорнобильського” законодавства для того, щоб пенсійне забезпечення та пільги могли отримувати саме ті люди, які дійсно брали участь в ліквідації аварії на ЧАЕС або які постраждали внаслідок цієї катастрофи . Для цього пропонується створити робочу групу з представників уряду, народних депутатів і чорнобильських організацій.

«Це заради того, щоб грошова, фінансова, пільгова допомогу чорнобильцям не розпорошувати, а надавалася тим людям, які насправді є ліквідаторами», – сказав віце-прем’єр-міністр.

Він обурився тим, що люди, які свого часу фіктивно отримали чорнобильські посвідчення і інвалідність, і зараз швидко проходили процес перереєстрації своїх документів, а для справжніх ліквідаторів і постраждалих ця процедура є дуже тривалою і проблематичною. «Верифікація чорнобильських виплат повинна чітко узгоджуватися з громадськими організаціями, щоб не допустити порушення прав чорнобильців», – додав Розенко.

При цьому, відповідаючи на питання про права та пільги жителів четвертої зони аварії на ЧАЕС, він зазначив: «Що таке четверта зона – це Конча-Заспа, але які там пільги? Говорити через 30 років після аварії, що все повинно залишатися як є, – очевидно неправильно».

Джерело: Укрінформ

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)