Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Павло Розенко не виключає, що у 2016 році соцстандарти можуть зрости більше, ніж на 12,5%

  • 01 квітня 2016 15:01
  • 725
  • Версія для друку
  •  
Павло Розенко не виключає, що у 2016 році соцстандарти можуть зрости більше, ніж на 12,5%

Міністр соціальної політики України Павло Розенко не виключає, що в поточному році мінімальні зарплати і пенсії можуть зрости більше ніж на 12,5%, як це заплановано в Державному бюджеті України

Розенко нагадав, що перше підвищення прожиткового мінімуму, мінімальної зарплатні і пенсій у цьому році відбудеться 1 травня, наступне – 1 грудня. „Єдина проблема, що підвищення соціальних стандартів 2016 року на 12,5% значно відстає від рівня інфляції у країні, - додав разом з тим Міністр. – І задача влади загалом – знайти додаткові джерела фінансування для більшої індексації пенсій і зарплат”.

При цьому він зазначив, що Міжнародний валютний фонд погодиться на більше, аніж уже закладене у держбюджеті-2016, підвищення соціальних стандартів у разі віднайдення українською владою реальних джерел додаткових коштів. „МВФ нас завжди підтримає, якщо для підвищення соцстандартів є реальний ресурс, - висловив переконаність Розенко. – Звичайно, друкувати „фантики” і роздавати їх людям нам ніхто не дасть. Минулого року такий ресурс вдалося знайти – ми провели реформи, реструктурували зовнішній держборг і скоротили інші бюджетні витрати. Скажімо, відмовилися від спецпенсій, які подекуди сягали 40 тис. грн. Якщо ми знову знайдемо можливість підвищити соцстандарти, ніхто не заперечуватиме”.

Як приклад Розенко навів зменшення розміру єдиного соціального внеску. „Зниження ставки єдиного соціального внеску, сподіваюся, призведе до отримання додаткових коштів завдяки детінізації зарплат, - сказав він. – Так, у січні-лютому 2016 року зниження ЄСВ спричинило скорочення надходжень до Пенсійного фонду, але я переконаний, що у більш віддаленій перспективі зменшення податків призведе до зростання офіційних зарплат і збільшення надходжень і до бюджету, і до Пенсійного фонду”.

Джерело: Мінсоцполітики

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)