Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

У поточному році кількість банків може продовжувати скорочуватися

  • 01 квітня 2016 12:50
  • 4127
  • Версія для друку
  •  
У поточному році кількість банків може продовжувати скорочуватися

У зв’язку зі скороченням кредитування і формуванням резервів під проблемні активи, що триває, українські банки можуть вийти на прибуток не раніше 2017 року

Таку думку висловив голова правління ПАТ “Ідея Банк” Михайло Власенко.

На думку банкіра, терміни, необхідні банкам для доформування резервів під проблемні активи, становлять від одного до п’яти років. Однак, як зазначає Власенко, Національний банк України (НБУ) зобов’язав банки повністю сформувати резерви і збільшити статутний і регулятивний капітал мінімум до 300 млн грн вже до 11 січня 2017 року, що, на думку банкіра, є серйозним викликом.

“Протягом останніх двох років частина банків, що залишилися на ринку, все-таки змогла адаптуватися до нових ризиків, оптимізувати витрати і вийти на прибутковий режим роботи. Банки в умовах скорочення кредитування намагаються знайти нові джерела збільшення прибутковості операцій і нові безризикові сегменти. Наприклад, фокус на комісійних та транзакційних доходах може дати можливість банку збільшити прибутковість без збільшення ризикової складової. Але ми бачимо частину банків, які мають компетенцію в ризиках, продовжують кредитувати в поточних умовах”, – зазначив Власенко.

Він також підкреслив, що в поточному році кількість банків може продовжувати скорочуватися в зв’язку з вимогами щодо прискорення термінів докапіталізації і, як наслідок, можливих процесів злиття банків.

Нагадаємо, за підсумками очищення банківської системи Національний банк України за 2014-2015 роки визнав неплатоспроможними більше 60 банків, які були передані в управління Фонду гарантування вкладів.

“Ми майже завершили чистку. Але це не виключає, що малі банки будуть ще закриватися”, – сказала глава НБУ Валерія Гонтарева.

Крім того, Нацбанк розраховує, що в 2016 році Фонд гарантування не потребуватиме додаткових коштів від держави і буде здійснювати виплати гарантованих сум вкладникам за рахунок наявних у фонду коштів, а також за рахунок продажу активів неплатоспроможних банків.

Джерело: Сьогодні

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)