Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Ще один банк визнано неплатоспроможним

  • 18 березня 2016 18:19
  • 2848
  • Версія для друку
  •  
Ще один банк визнано неплатоспроможним

Національний банк визнав неплатоспроможним банк "Петрокоммерц-Україна" (Київ). Про це сказано в повідомленні прес-служби Нацбанку, передають Українські Новини

Таке рішення закріплене постановою НБУ № 169 від 17 березня 2016 року.

Банк був віднесений до категорії проблемних у зв'язку з непрозорою структурою власності.

У березні 2015 року акціонер банку - російський банк "Петрокоммерц" - продав акції банку 11 фізичним особам, частка кожного з яких становила менше як 10%.

Протягом 2015 року акціонери банку (і його фактичні контролери) Іван Шехавцов і Олексій Крупій неодноразово повідомляли про свій намір юридично оформити акції банку на себе, але тільки в грудні подали регулятору відповідні пакети документів.

Наприкінці лютого - на початку березня 2016 року вони без жодного попередження продали акції банку іншим 11 фізичним особам, після чого повідомили, що вийшли зі складу акціонерів і відкликали пакети документів.

Водночас у банку виникли проблеми з ліквідністю.

Після віднесення банку до категорії проблемних були встановлено факти невиконання банком операцій клієнтів у встановлений законодавством строк.

На 16 березня обсяг невиконаних угод перевищив 30% зобов'язань банку.

У зв'язку із цим відповідно до пункту 3 частини першої статті 76 Закону України "Про банки й банківську діяльність", Національний банк зобов'язаний прийняти рішення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних.

Крім того, Національний банк вирішив визнати Івана Шехавцова й Олексія Крупія власниками істотної участі в банку, тому що незалежно від формального володіння вони здійснювали вирішальний вплив на керування й діяльність банку протягом березня 2015 - лютого 2016 року.

Таким чином, на Шехавцова й Крупія будуть поширюватися всі обов'язки й відповідальність, які за законом покладаються на власників істотної участі в банку.

Як повідомляли Українські Новини, у березні російський банк "Петрокоммерц" вийшов зі складу акціонерів дочірнього "Петрокоммерц-Україна".

У квітні банк заявив про перехід права власності на фінустанову до українських інвесторів.

Екс-віце-президент Іван Шехавцов і екс-заступник директора з корпоративного бізнесу Альфа-банку (Україна) Олексій Крупій володіють по 8,77% статутного капіталу банку.

За даними НБУ, на 1 жовтня за розміром активів банк займав 69-е місце (951,848 млн гривень) серед 122 діючих банків.

Джерело: Українські новини

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)