Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Хто не працює – той не їсть: Як тепер будуть нараховувати зарплату українським чиновникам

  • 14 березня 2016 15:53
  • 4762
  • Версія для друку
  •  
Хто не працює – той не їсть: Як тепер будуть нараховувати зарплату українським чиновникам

В Україні стартував пілотний проект з реорганізації оплати праці, в рамках якого зарплату чиновникам будуть нараховувати не у вигляді традиційної фіксованої ставки плюс премії, а в залежності від ефективності їхньої роботи

Крім зарплати діятиме бонусна система, щоб підвищити мотивацію співробітників.

Тестують проект на базі Київського інвестиційного агентства (КІА), в якому відбудуться серйозні кадрові чистки. Наймати нових співробітників тут збираються під чітко прописані посадові обов’язки і виключно на конкурсній основі. Приміром, на місце гендиректора на “вільному” ринку наймуть CEO, який буде підзвітний Київській міськадміністрації, а вести за ним нагляд будуть відділ внутрішнього контролю та аудиту, а також громадськість.

Аналогічну схему оплати праці вводить зараз і Київська обладміністрація. “Інтерес з боку держструктур до подібних проектів є. Зараз ми допомагаємо “Укрзалізниці”, ведемо переговори з портами, беремо участь у відборі топ-менеджерів держпідприємств, який проводить Мінекономрозвитку”, — розповіла партнер Talent Advisors Тала Стеценко.

Держструктури стали активніше підбирати нових співробітників через спеціалізовані інтернет-портали з працевлаштування. При цьому шукають тут фахівців різного рівня – від топів (зокрема, керівників шукають “Артемсолі” і “Укрспирту”) до рядових співробітників, уточнила контент-менеджер Rabota.ua Тетяна Пашкіна.

Не всі заявки оформлені повно й інформативно. Найчастіше не вказується розмір заробітної плати або її розмір є неконкурентним на ринку праці. Наприклад, департамент фінансів Одеської обладміністрації шукає бухгалтера на 1378 грн на місяць. “Є і робота-мрія. У Коростенську виправну колонію шукають охоронця, доба через три, обіцяють йому звільнення від призову і повний соцпакет. Зарплата – 2250 грн”, — розповіла Пашкіна.

При цьому багато HR-фахівців переконані, що поки не буде реформована система відповідальності та оплати, вакансії держструктур навряд чи стануть престижними. Знайти суперспеціаліста на зарплату в 2-3 тисячі гривень, а ще краще професіонала-волонтера – практично нереально, додають вони.

Останнім часом питання ефективності стає вкрай актуальним не лише для держструктур, але і для комерційних компаній.

“Компанії замінюють оцінку результативності оцінкою ефективності. Результативність — це план-факт, наприклад, продати на мільйон, зробити стільки дзвінків, а ефективність — це баланс витрат і отриманого результату. Скажімо, скільки угод було в обробці, а скільки вдалося закрити”, — пояснює Стеценко.

Фахівці в свою чергу, очікують, що система мотивації буде прозорою. “Припустимо, людина отримувала 10 тис. грн на місяць, а тепер їй кажуть: 7 тисяч у тебе – фіксована частина, а 5 тисяч ти зможеш заробити, якщо будеш ефективний. Він залишиться, але, якщо йому не доведеться для цього працювати по 14 годин на день, а інакше просто почне шукати інше місце”, — пояснює Пашкіна.

Як повідомлялося раніше, озвучена зарплата найвідоміших депутатів Ради: від 4,6 до 6,1 тисячі грн. Двоє не напрацювали навіть на депутатський посадовий оклад.

Водночас зарплата українців усього за місяць знизилася на 17 відсотків. Найменший рівень середньої заробітної плати в січні був відзначений у сфері поштової та кур’єрської діяльності.

За матеріалами: ubr

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)