Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Скільки працівників в Україні отримує "білі" зарплати

  • 10 березня 2016 15:50
  • 1872
  • Версія для друку
  •  
Скільки працівників в Україні отримує "білі" зарплати

В Україні працевлаштовано понад 12 млн людей, але з них тільки 3 млн працюють офіційно і отримують повністю “білу” зарплату

Ще 3 млн самозайняті, а 7 млн знаходяться в “тіні”, не в повному обсязі показуючи зарплату.

Про це в інтерв’ю Радіо Свобода заявив перший заступник голови Державної фіскальної служби (ДФС) Сергій Білан.

За словами Білана, така ситуація є великою проблемою. Тому не тільки ДФС, але і всі держоргани проводять активну роботу щодо детінізації зарплат.

“При старій системі податків підприємцю було невигідно виплачувати повну зарплату. У 2015 році ДФС вивела з тіні 102 тис. осіб. Цю роботу проводимо і далі. Але діяти потрібно зважено, тому що різкі каральні методи приведуть до соціального вибуху (коли в результаті виведення з” тіні “підприємства власник зменшить зарплати працівникам у два-три рази). Тому проводиться комплекс соціальних, адміністративних, роз’яснювальних, кримінально-процесуальних заходів для роботодавців”, – пояснив Білан.

Також заступник голови ДФС назвав ще одну проблему для наповнення держбюджету – фізичні особи, які користуються спрощеною системою оподаткування.

“Це успішно використовують власники великих підприємств, супермаркетів. Замість того щоб наймати на роботу людей, платити їм повну зарплату, податки, вони укладають договори як з фізичними особами. Неправомірно – так, але законом дозволено”, – розповів він.

Нагадаємо, кількість податків в Україні скоротилася вдвічі – було 22 різних ставки, залишилося 11. Частина податків була скасована, інша частина – об’єднана в один податок. Ставка ЄСВ була зменшена вдвічі.

За матеріалами: Тиждень.ua

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)