Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Україні потрібно підвищити пенсійний вік - директор Світового банку

  • 02 березня 2016 17:58
  • 2503
  • Версія для друку
  •  
Україні потрібно підвищити пенсійний вік - директор Світового банку

Сьогоднішня українська пенсійна система охоплює надто багато людей, на яких не вистачає ресурсу. І реформа пенсійної сфери повинна, зокрема, включати підвищення пенсійного віку

Про це сказав в інтерв'ю газеті "Сегодня" глава представництва Світового банку в Україні, Молдові і Білорусі Чимяо Фан, повідомляє Укрінформ. 

"Окрема програма реформ ще чекає пенсійну сферу. Сьогоднішня українська пенсійна система охоплює надто багато людей. Причому для всіх цих людей в системі дуже мало грошей. Я знаю, з політичної і соціальної точок зору це досить складна тема. Але якщо зробити правильні реформи, систему можна зробити справедливою для всіх", - наголосив глава представництва Світового банку.

Він зазначив, що пенсійна система охоплює 12 млн осіб, а середній рівень пенсії неймовірно низький. Тому сьогоднішня українська система не виконує функцію надання адекватної підтримки людям, які виходять на пенсію. Тобто, в першу чергу, є проблема з охопленням пенсіонерів. 

Також в Україні досить багато різних видів пенсій. За його словами, є проблема індексації пенсій, яка відбувається хаотично. Правила індексації чітко не прописані, та й сама індексація відбувається спонтанно. Це не надає адекватних і своєчасних виплат, ускладнюючи саму систему. Тому ми повинні дивитися на проблеми пенсійної реформи в комплексі.

"І ще одне політично і соціально складне питання - вік виходу на пенсію. Думаю, поступово пенсійний вік потрібно підвищувати. Але в короткостроковій перспективі є й інші заходи, які потрібно вживати для виходу пенсійної системи на стійкіший шлях розвитку", - додав директор представництва Світового банку.

Джерело: Укрінформ

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)