Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Над прірвою у житі: Які банки можуть зникнути з системи України з 1 квітня, - ЗМІ

  • 01 березня 2016 12:19
  • 658
  • Версія для друку
  •  
Над прірвою у житі: Які банки можуть зникнути з системи України з 1 квітня, - ЗМІ

З 1 квітня 2016 року до банків, власники яких не вжили заходів для забезпечення прозорої структури власності, будуть застосовані санкції. Причому покарання за непрозорість може бути суворим

Яких банків це може торкнутися.

Спочатку НБУ вимагав від банків стати прозорими до 1 січня 2016 року, але потім переніс терміни. Втім, вже зараз структура здебільшого кредитних установ не викликає у регулятора питань.

Зараз “на олівці” у регулятора чотири банки, структура власників яких приводиться у відповідність до діючих вимог: Агрокомбанк, ТАСкомбанк, “ПІН банк” і банк “Альянс”.

У 16 установах розглядаються пакети документів власників, ще в п’яти регулятор веде додаткову роботу з поданою банками інформацією: “Юнекс банку” Вадима Новинського, банку “Земельний капітал”, Смартбанку, Класикбанку і “Інвестиційно-трастовому банку”.

Після арешту в Ізраїлі глави наглядової ради “Платинум банку” Григорія Гуртового НБУ вирішив відкласти узгодження документів на покупку Гуртовим акцій “Платинум банку”.

Юристи визнають: виконати вимоги регулятора непросто. У першому півріччі 2015 року із 49 заявок на узгодження придбання істотної участі НБУ задовольнив лише 12. У третьому кварталі отримали “добро” п’ять з 13 покупців. У четвертому кварталі на 19 заяв була лише одна відмова.

НБУ не просто вимагає обов’язкове розкриття реальних бенефіціарів компанії-покупця, а й висуває до них суттєві майнові вимоги, перевіряючи їх “податкову дисципліну”.

Головна заковика полягає в легальності походження коштів, а з цим якраз виникають великі проблеми. “Ми ніколи не узгодимо угоду, якщо покупець просто приніс гроші в валізі”, – розповідають в НБУ.

Не повірять чиновники і в “щастя”, якщо потенційний покупець зміг виручити гроші від продажу цінних паперів за ціною, яка в рази перевищує вартість аналогічних угод на ринку.

Джерело: Економічна правда

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)