Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Порошенко просить Раду ратифікувати конвенцію МОП №102 про мінімальне соцзабезпечення

  • 19 лютого 2016 17:23
  • 9980
  • Версія для друку
  •  
Порошенко просить Раду ратифікувати конвенцію МОП №102 про мінімальне соцзабезпечення

Президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради проект закону про ратифікацію Конвенції Міжнародної організації праці (МОП) про мінімальні норми соціального забезпечення №102

Як повідомляється на офіційному сайті українського парламенту, відповідний законопроект під №4096 зареєстрований 17 лютого. Профільним комітетом визначено Комітет у закордонних справах.

Текст документа на сайті Верховної Ради поки відсутній.

На офіційному сайті МОП наголошується, що конвенція №102 від 4 червня 1952 роки встановлює мінімальні норми для дев’яти розділів соціального забезпечення: медичне обслуговування, виплати через хворобу, допомога по безробіттю, допомога по старості, допомога у випадках виробничого травматизму, допомога сімейна, допомога по вагітності, допомога по інвалідності, допомога у зв’язку з втратою годувальника. У той же час країни члени повинні ратифікувати хоча б три з дев’яти розділів, надає гнучкість в їх використанні в залежності від соціально-економічного рівня країн-підписантів.

Конвенція №102 передбачає, що схеми соцзабезпечення управляються на тристоронній основі між урядами, організаціями роботодавців та працівників.

Конвенція ратифікована 43 країнами-членами МОП. Останньою була Албанія (2006 г.). Ряд країн ратифікував Європейський кодекс соціального забезпечення, змодельований на базі Конвенції №102, але надає більш високий рівень допомоги.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)