Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Підсумки роботи Пенсійного фонду україни у 2015 році

  • 03 лютого 2016 10:10
  • 20240
  • Версія для друку
  •  
Підсумки роботи Пенсійного фонду україни у 2015 році

Підсумки роботи органів Пенсійного фонду України у минулому році розглянуто на розширеному засіданні правління Фонду

В роботі правління взяв участь Міністр соціальної політики Павло Розенко.

Основне завдання Фонду – своєчасне фінансування пенсій по всіх регіонах України виконано у повному обсязі. Виключенням є лише непідконтрольні українській владі території Донецької та Луганської областей.

У 2015 році на пенсійні виплати спрямовано понад 262 млрд. грн., що на 8,2 млрд. грн. (або на 9,1%) більше, у порівнянні з 2014 роком. Із них  власні надходження склали близько 170 млрд. грн.

Вперше, вже в грудні, проведено авансове фінансування січневих пенсій 2016 року у розмірі 14 млрд. грн. Це дало можливість пенсіонерам отримати виплати напередодні новорічних свят. Крім того, Фонду вдалось сформувати перехідний залишок коштів на поточний рік у сумі 800 млн. грн.

Позики, які залучались Пенсійним Фондом протягом року на покриття касових розривів для пенсійних виплат (на загальну суму 38,5 млрд. грн.), погашено також у повному обсязі.

У зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму з 949 грн. до 1074 грн. з 1 вересня, на 13 % (125 грн.) зросла сума підвищень для пенсіонерів, що отримували виплати у мінімальному розмірі. Кількість громадян, яким здійснювались перерахування пенсій сягнула 11 млн. осіб. Загалом, середнє збільшення пенсійної виплати склало  89,8 грн.

Понад 960 тисячам пенсіонерів, які переселились з непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей забезпечено фінансування на суму 29,4 млрд. грн. У порівнянні з 2014-м роком кількість громадян з числа тимчасово-переміщених збільшилась на 350 тисяч осіб.

На 400 тисяч зросла і чисельність нових пенсіонерів. Сьогодні загальна кількість пенсіонерів сягає 12 мільйонів осіб.

Протягом року, органи Фонду здійснили комплекс заходів, спрямований на вдосконалення своєї роботи. Запроваджено нові стандарти обслуговування громадян, розпочато запровадження централізованої системи призначення та виплати пенсій. Сьогодні цей проект працює в пілотному режимі у чотирьох регіонах України: Вінницькому, Донецькому, Київському та Херсонському. Протягом 2016 року система централізованого призначення та виплати пенсій буде запроваджена в усіх регіонах України.

Крім того, проведено роботу щодо звірки баз даних Пенсійного фонду.

Розпочато удосконалення структури органів Пенсійного фонду шляхом об’єднання окремих районних управлінь (279територіальних (районних) управлінь об’єднано у121). Мета оптимізації - покращення якості управління в пенсійній системі, зменшення адміністративно-управлінського персоналу та адмінвидатків. Реорганізація не торкатиметься скорочення спеціалістів, які зайняті наданням послуг.

pfu

Пріоритетами роботи Пенсійного фонду України у 2016 році визначено:

         - забезпечення стабільного фінансування та своєчасної виплати пенсій, збалансування бюджету Пенсійного фонду

         - подальше реформування пенсійної системи

- покращення якості обслуговування громадян,  системи надання послуг

         - впровадження ефективних технологій адміністрування пенсійної системи, зменшення адміністративних видатків

         - підвищення прозорості пенсійної системи

Джерело: ПФУ

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)