Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Українські пенсійні фонди незабаром можуть зіткнутися з дефіцитом інструментарію для інвестування

  • 19 січня 2016 12:46
  • 4450
  • Версія для друку
  •  
Українські пенсійні фонди незабаром можуть зіткнутися з дефіцитом інструментарію для інвестування

Українські недержавні пенсійні, інвестиційні та страхові фонди незабаром можуть зіткнутися з дефіцитом інструментарію для інвестування після приведення українськими фондовими майданчиками біржових реєстрів у відповідність з новими лістингових вимогами

Як повідомили в прес-службі ПФТС, згідно з оновленим положенню про функціонування фондових бірж, фондовий майданчик зобов’язаний прийняти рішення про делістинг цінних паперів, які не відповідають новим вимогам, протягом трьох торгових днів з моменту виявлення такої невідповідності.

ПФТС 11 січня вже прийняла рішення про делістинг 52 цінних паперів. У результаті в біржовому реєстрі, крім державних облігацій, залишилися тільки 33 цінні папери.

Фондовий майданчик “Українська біржа” (УБ) 14 січня виключив з біржового реєстру акції “Азовсталі”, Маріупольського металургійного комбінату ім. Ілліча, Північного гірничо-збагачувального комбінату і “Укртелекому”, а також перевів акції “Мотор Січі” у другій з першого рівня лістингу.

Крім того, найближчим часом котирувальна комісія УБ проведе засідання за іншими цінними паперами.

“За деякими акціям ми ще очікуємо інформацію від емітентів”, – повідомили агентству в прес-службі УБ.

У той же час фондові майданчики запевняють, що делістинг цінних паперів не вплине на біржові індекси, оскільки в оновленому положенні не встановлені вимоги входження індексних акцій до лістингу.

На думку генерального директора Української асоціації інвестиційного бізнесу (УАІБ) Андрія Рибальченка, настільки радикальне підвищення вимог до лістингу є передчасним кроком, оскільки в існуючих умовах немає альтернативних замінників тих цінних паперів, які досі перебували в лістингу.

За його оцінками, після приведення біржами своєї діяльності у відповідність з новими вимогами у першому рівні лістингу залишаться тільки державні цінні папери, у другому – незначна кількість цінних паперів.

“Поки складно припустити, як ринок буде пристосовуватися до нових вимог. Ситуація стане більш зрозумілою за результатами” чистки “на біржах. Але вже зараз можна сказати: безумовно, це значно звузить український фондовий ринок і важче всіх буде пристосуватися недержавним пенсійним фондам, для яких законодавчо закріплено обов’язок формувати портфель з лістингових цінних паперів “, – сказав він.

Один з учасників ринку, який побажав залишитися неназваним, повідомив агентству, що найбільш уразливими до нових вимог є корпоративні облігації.

“Для них встановлено мінімальний обсяг випуску в 100 млн грн, який автоматично відсікає частину якісних цінних паперів, як, наприклад, всі випуски” Укразалізниці “, – пояснив співрозмовник.

Крім цього, надмірно високими, на його думку, є вимоги до акцій, зокрема, щодо необхідності наявності корпоративного секретаря, якого немає у більшості емітентів.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)