Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Павло Розенко розповів про основні зміни у пенсійному забезпеченні у 2016 році

  • 04 січня 2016 13:02
  • 17947
  • Версія для друку
  •  
Павло Розенко розповів про основні зміни у пенсійному забезпеченні у 2016 році

У 2016 році буде обмежений розмір максимальної пенсії та зросте розмір пенсії, яка підлягає оподаткуванню

„Ми фіксуємо максимальний розмір пенсії, вище якого призначатися пенсія в Україні не буде. Цей розмір складає 10 740 гривень. На наше переконання, найвищий розмір пенсії не повинен перевищувати розумних меж”, - сказав Розенко на брифінгу у Будинку Уряду.

Він також повідомив, що у 2016 році буде збережена норма щодо оподаткування пенсій у розмірі 15%, які перевищують три розміри мінімальної заробітної плати. Водночас, наголосив Міністр, у зв’язку з підвищенням мінімальних соціальних стандартів розмір пенсії, яка підлягає оподаткуванню зросте із 3654 грн до 4134 грн. „Тобто пенсії менші за 4134 оподатковуватись не будуть”, - пояснив він.

Також буде встановлено мінімальний вік для виходу на пенсію для тих професій, де раніше діяв лише мінімальний трудовий стаж для виходу на пенсію. «Це буде поступовий процес. Збільшення буде відбуватись по пів роки в рік», - пояснив Розенко. За планом уряду, мінімальний вік для виходу на спецпесію для працівників авіації складе 50 років, для представників бюджетної сфери (медиків, вчителів, артистів) – 55 років.

За словами Павла Розенка, у 2016 році продовжиться обмеження пенсій для працюючих пенсіонерів. „Для усіх категорій державних службовців та посад, які прирівняні до державної служби, зберігатиметься необхідність вибору - або пенсія, або заробітна плата. Також буде продовжена дія норми щодо виплати пенсій працюючим пенсіонерам у розмірі 85%”, - додав глава Мінсоцполітики.

Джерело: Мінсоцполітики

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)