Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Як в Україні зміняться ціни на товари після 1 січня

  • 22 грудня 2015 18:56
  • 1900
  • Версія для друку
  •  
Як в Україні зміняться ціни на товари після 1 січня

Після того як український ринок відкриється для європейських товаровиробників, незначно можуть подешевшати імпортні сири та харчова продукція з ЄС, при цьому більша частина товару не подешевшає

Про це заявила керівник Центру економічних досліджень Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Вероніка Мовчан.

“Товар – він же стане дешевшим на кордоні. Тобто його завезуть за меншою ставкою. Далі виникає питання, хто забере цю різницю. Виграє споживач, чи виграє той, хто ввіз. Напевно, більше виграють виробники, які закуповують якісь товари проміжного споживання імпортні”, – розповідає економіст.

При цьому експерт зазначає, можливо, в наступному році подешевшають імпортні продукти, зокрема сири.

“Можливо, сири з Франції стануть дешевшими. Але вони зараз стільки коштують! Є якісь томатні пасти з Італії, вермішелі – теж з Італії. Тобто якась харчова продукція, яка досить нішева. Тобто вона не становить основу споживчого кошика, але вона, напевно, подешевшає. Принаймні, в спробі завоювати споживача. У сільському господарстві середня ставка – близько 10%. Тобто можна очікувати, що якась частина цього зниження дійде до споживача. Але там досить довгі перехідні періоди – до 7-ми років”, – розповіла економіст.

Зазначимо, з 1 січня Україна знімає мита на товари з Європейського Союзу, згідно з угодою про Зону вільної торгівлі (ЗВТ).

Джерело: Сьогодні

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)

Схожі матеріали